[wpa_toolbar]

Muminki są Super ! – ciąg dalszy akcji

Data Publikacji: 21.01.2019
Udostępnij:

18.01.2019 , śnieg sypał , przypominając , że mamy zimę , co nie przeszkadzało przedszkolakom z grupy Orzechowej odwiedzić Izerkę .
Ta grupa również chciała się dowiedzieć – kim są Muminki ( przypomnijmy odbyły się już 3 spotkania z różnymi grupami przedszkolnymi).
Dzieciom czytał radny Szczepan Wojsa, oczywiście opowiadanie o Muminkach i dotyczyło „Wielkiej wyprawy ”, gdyż cała rodzina wybierała się na wycieczkę -tratwą .
Dzieci wysłuchały uważnie , a pytane odpowiadały na temat.
Izerka od początku stycznia rozpoczęła cykl „ Radni czytają -dzieciom w Świeradowie ” i cieszymy się , że z wielka ochotą są przyjmowane zaproszenia …. będziemy do końca roku zapraszać w dalszym ciągu.
W drugiej części zajęć dzieci zapoznały się z najważniejszymi postaciami zamieszkującymi Dolinę Muminków i dowiedziały się jak to się stało , że Muminki tam zawędrowały i zaprzyjaźniły ze stworzeniami Doliny .


Dzieci zostały podzielone na 4 grupy , każda miała za zadanie pokolorować rodzinę Muminków z jednym losowo przydzielonym przyjacielem( Mała Mi , Migotka , Ryjek , Włóczykij), następnie postaci zostały wycięte i przyklejone na duże kartki . Przedszkolaki miały jeszcze za zadanie dorysowanie tła .Co ciekawe, wszystkie Muminki znalazły się na zielonych łąkach , pełnych kwiatów.


Był oczywiście czas na samodzielne oglądanie książek i tradycyjny zdrowy poczęstunek ( jabłko) . Na sam koniec zajęć zachęciliśmy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na portret Muminka lub jego przyjaciela .