[wpa_toolbar]

Muminki- na ferie !!!

Data Publikacji: 01.02.2019
Udostępnij:

Taki pomysł podsunęliśmy uczniom klasy Beaty Bielak, którzy nas odwiedzili jeszcze przed feriami zimowymi 2019. Współpracująca od wielu lat z Izerką , Beata Bielak z przyjemnością przyjęła zaproszenie dla klasy, a z naszej strony było to podziękowanie za empatyczny udział w konkursie „Kochamy Anioły”, od pierwszej edycji.
Uczniom przekazaliśmy informację, że bohaterami ferii będą Muminki , niezwykle sympatyczne trolle stworzone przez Tove Jansson.
Pokazaliśmy już pierwsze prace jakie wpłynęły na konkurs, przypomnijmy konkurs trwa do 9 lutego do godziny 12.30.
Składamy serdeczne podziękowania radnej Urszuli Romanowicz , zaproszona do tzw. „ głośnego czytania”, została z nami i dziećmi do końca zajęć. Jak to określiła – „Jestem nauczycielem, nawyki są silniejsze ode mnie ”Czytała dzieciom opowiadanie „Mała Mi i latawiec”. Dzieci uważnie słuchały, gdyż umiałyopowiedzieć jakie niebezpieczne przygody spotkały Muminki. Pani Urszula porozmawiała z nimi także o tym jak bezpiecznie spędzić ferie, jak trzeba się zachowywać podczas zabaw na śniegu, aby sobie i innym nie zrobić krzywdy.
Podsunęła im także pomysły, gdzie w Świeradowie Zdroju można ciekawie spędzić czas.
Druga część zajęć rozpoczęliśmy od zapoznania się z całą gromadą Muminków i ich przyjaciół z Doliny Muminków. Dzieci podzielone na 4 grupy rysowały na dużych planszach Dolinę i jej mieszkańców.
Wizytę zakończyliśmy zdrowym poczęstunkiem , przyniesionym przez panią Ulę.