[wpa_toolbar]

„Muchomorki”- czytają wiersze Wandy Chotomskiej

Data Publikacji: 21.09.2017
Udostępnij

21.09.2017 z samego rana dzieci z grupy Muchomorki zawitały do Izerki . Po wakacjach było to pierwsze nasze spotkanie, dzieci powitały oklaskami gościa wyjątkowego, radną Aleksandrę Kasprzak, która przypomnijmy z nami współpracuje już od dawna i z wielką przyjemnością przystąpiła do projektu „Rok szkolny z Wandą Chotomską”.
Przeczytała „Wiersze” Wandy Chotomskiej: „Babie lato”, „Jesień”, „Deszcz”, które opisywały jesienną porę roku, bo przecież…
Zapukała chmurka z deszczem,
wszedł parasol
i ktoś jeszcze
– Kto taki?
– Sama zgadnij,
– Jak się ten ktoś nazywa…
… Już wiem,
już zgadłam, to jesień!!!
Po recytacji wierszy, naszego gościa czekała niespodzianka, Dyplom – Podziękowanie za aktywne uczestnictwo w kampanii czytelniczej „Cały Świeradów czyta dzieciom”.
Dzieci oklaskami podziękowały i przystąpiły do drugiego etapu zajęć.
W drugiej części zajęć opowiedziały nam jak przyroda zmienia się jesienią, na podstawie przeczytanych wcześniej wierszy.
Podzielone przedszkolaki na 2 grupy miały do zrobienia: jedna z nich miała ozdobić smutne bezlistne drzewko kolorowymi, jesiennymi liśćmi, a druga takie same drzewko ozdobiła listeczkami z okładkami książek dla dzieci .Powstała w ten sposób (jak określiły to dzieci) „ leśna biblioteka”.
Umycie brudnych rąk po wyklejaniu, było okazją przypomnienia im jak należy obchodzić się z książkami. Już z czystymi rączkami dzieci oglądały samodzielnie, różne bajeczki.
Na pożegnanie poczęstowaliśmy dzieci jabłuszkami, gdyż kontynuujemy akcję „Owoce, warzywa mają moc” i zaprosiliśmy na następne zajęcia.[Best_Wordpress_Gallery id=”165″ gal_title=”Muchomorki czytają wiersze Wandy Chotomskiej”]