[wpa_toolbar]

Muchomorek i Żwirek -dla grupy Świerkowej

Data Publikacji: 01.02.2020
Udostępnij:

Dnia 31.01.02020 dzieci z grupy Świerkowej, miały zajęcia na których poznały nowych bohaterów książkowych, czyli skrzatów – Żwirka i Muchomorka.

Zaproszony gość tj. Renata Tomaszewska szkolny bibliotekarz, już po raz drugi,tyle,że innym dzieciom przeczytała dwa opowiadania Vaclava Ctvrtka, które z uwagą wysłuchały, były zaciekawione, tym bardziej, że z tablicy patrzyły na nich te dwa skrzaty.

Po czytaniu porozmawialiśmy z dziećmi jak zapamiętały wygląd Żwirka i Muchomorka i co ciekawego się jeszcze się działo podczas ich przygód.

Zadaniem dzieci było wyobrażenie sobie takiego skrzata leśnego i narysowanie jego w naturalnym środowisku, dzieci dorysowały różne roślinki : kwiatki, jagody, paprocie a nawet pojawił się lis. Rysując dzieci dowiedziały się od nas różnych ciekawostek o drzewach z książki „ O czym szumią drzewa”-P.Wohllebena. Skupiliśmy się na świerkach, bo to była grupa Świerkowa. Dzieci obejrzały najstarszego świerka na świecie – rośnie w Szwecji już około 10 tysięcy lat.

Po zajęciach dzieci mogły samodzielnie oglądać książki, następnie przypomnieliśmy o prowadzonej w dalszym ciągu akcji „ Z książką na start ”. Na koniec wizyt poczęstowaliśmy dzieci zdrową przekąską – jabłkiem.