[wpa_toolbar]

„ Mała książka – Wielki człowiek” zakończenie kampanii w Izerce.

Data Publikacji: 21.01.2019
Udostępnij:

Do projektu przyjęto 800 bibliotek w tym uczestniczyła Izerka i otrzymała 20 wyprawek dla dzieci trzyletnich tj. urodzonych w 2015 roku. Wyprawka składała się z książki pt „ Pierwsze wiersze dla ..”, broszury informacyjnej dla rodziców , Karty Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.
Podczas wizyty w Izerce , zakończonej wypożyczeniem przynajmniej 1 książki , dziecko otrzymywało naklejkę do Karty czytelnika , a po uzyskaniu 10 naklejek uhonorowane zostaje imiennym dyplomem.
Pierwszy dyplom Małego Czytelnika uroczyście wręczono Hani , pozostali uczestnicy już wkrótce zapełnią swoje karty, którym wręczymy kolorowe dyplomy.
Wśród zapisanych trzylatków jest 13 dziewczynek, dzieci z radością przychodzą po książeczki , które specjalnie dla nich kupujemy ( w tym z dotacji MKiDN).


Jak podaje organizator tj. Instytut Książki , dzięki akcji bibliotekom publicznym przybyło blisko 25 tys. nowych czytelników!!! i zapowiada , że w 2019 roku także starsze dzieci otrzymają książki na „ dobry start” i od wiosny zaczyna się nowy projekt , w którym nie zabraknie Izerki.