[wpa_toolbar]

Śledztwo w bibliotece

Data Publikacji: 21.04.2013
Udostępnij:

detektywWidowisko wystawiane przez Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa dnia 18.04.2013r dla dzieci klas I – III w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2.

Aktorzy zachęcali najmłodszych do czytania , w przedstawieniu o atrakcyjnej fabule, która miała na celu przybliżyć dzieciom sposób funkcjonowania biblioteki oraz pokazać, że książki mają duszę. Detektyw Lupa rozpoczyna śledztwo, gdyż z książek w bibliotece zniknęły wszystkie litery. Osoby, które dużo wiedzą o literach, twierdzą że zostały ukradzione, ale prawda okazała się gorsza, po prostu odeszły z biblioteki same, a dlaczego to już odpowiadała Królowa Liter – Literatura.

Dzieci reagowały spontanicznie, a przede wszystkim złożyły uroczysta przysięgę, że będą odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książki.

Kasia Salawa dziękując za ciekawe przedstawienie wręczyła kolorowe upominki będące doskonałą promocją naszego miasta i żabki Kwisi przygotowane przez niezawodną szefową referatu promocji UM Dorotę Marek i jej zespół.

W Czerniawie dzieciom również widowisko się podobało i gorąco oklaskiwali aktorów, którzy przebierali się w kolorowe kostiumy: Sowy, Królika, Artystki…

Spektakl spełnił swoją rolę, wzbudził ciekawość dzieci, a przede wszystkim zachęcił do czytania i odwiedzania nas.

{morfeo 76}