[wpa_toolbar]

Lato witamy z grupą Świerkową

Data Publikacji: 21.06.2021
Udostępnij:

W piękny słoneczny ,prawie już upalny (24 stopnie) dziś 17.06.2021 ,po długiej przerwie covidowej ,serdecznie powitaliśmy grupę Świerkową . Pokazaliśmy nasz ogród ,niektóre dzieci opowiadały ,że mają ,ale są w nich warzywa.
Następnie oklaskami przywitaliśmy panią Iwonę – koordynatorkę projektu „Czytające przedszkole „,która od razu przystąpiła do prezentacji niektórych nowości książkowych oraz zapowiedziały ,że będą miały do zrobienia „pracę ”po uważnym wysłuchaniu tekstu. Dzieci wysłuchały wierszowanej opowieści Małgorzaty Strzałkowskiej „Lato ” oraz wiersza Wandy Chotomskiej „Lato lata latawcem”.
Dzieci bardzo chętnie opowiadały co lubią robić latem ,gdzie je spędzą i co ich najbardziej cieszy (wygrało chyba ckąpanie się w morzu”)
Zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu,przed biblioteką, dlatego też dzieci otrzymały zadanie do wykonania już w przedszkolu. Przeczytaliśmy wiersz Jana Brzechwy „Przyjście lata ”,dzieci uważnie go wysłuchały i mają teraz narysować nam jakim sposobem to wyczekiwane lato do nas przybędzie.
Na zakończenie zaprosiliśmy dzieci do kolejnych odwiedzin biblioteki (nie tylko z grupą przedszkolną),każde dziecko dostało specjalną plakietkę zachęcającą do czytania oraz coś słodkiego (lizaka).