[wpa_toolbar]

Kulturalny piątek

Data Publikacji: 13.04.2019
Udostępnij

Tak można określić 5.04.2019 – wielu mieszkańców i nie tylko mogło kulturalnie spędzić czas wolny, dzięki wydarzeniom, które według nas należą do ciekawych i niepowtarzalnych. Izerka już od 15.30 była w dyspozycji kandydatek do Sejmu Dzieci i Młodzieży – czyli uczennic Julii Skoczylas i Katarzyny Salawy, które przygotowały autorską prezentację o Wincentym Witosie, człowieku tzw. „Czarnej legendy”, niezwykłym bohaterze sceny politycznej II Rzeczypospolitej, uważanego za polityka, pragmatyka i realistę, przywódcę ruchu ludowego, dziewczyny starannie przygotowały się do spotkania z naszymi czytelnikami, ale też swoimi nauczycielami, mieszkańcami miasta, tablice udekorowane cytatami m.in. bardzo aktualnymi, aż do naszych czasów „Zaprzestańcie wszelkich kłótni pomiędzy sobą, stańcie się jedną wielką solidarną rodziną”, książki o Wincentym Witosie, przepyszne babeczki i kanapki przez nie wykonane i symboliczne róże, dopełniły tą prezentację. Dziewczyny otrzymały gromkie brawa i już bez tremy mogły uczestniczyć w drugim jakże ważnym dla Izerki wydarzeniu, czyli w spotkaniu z dolnośląską pisarką Jolantą Marią Kaletą, przypomnijmy 5.04.2017 odbyła się prapremiera w Izerce powieści sensacyjno – przygodowej „Pułapka” rozgrywającej się w naszym mieście, a chodziło o skarby. I tym razem pani Jolanta Maria Kaleta przyjechała z najnowszą powieścią historyczną :Wojna i miłość: T.1, spotkanie było bardzo ciekawe, autorka jak zwykle odpowiadała wyczerpująco, jeszcze bardziej to zachęcało po zakup lub przeczytanie książki, a II tom ukarze się w październiku, oczywiście już spotkanie umówione jest z czytelnikami.

W powieści jest dużo wątków, faktów historycznych i postaci, pomocny jest „Niezbędnik historyczny” jaki opracowała autorka, nie zdradzamy szczegółów powieści, trzeba po prostu przeczytać. Wiemy tylko, iż drugi tom będzie dotyczył dzieci bohaterów…
Miłe spotkanie uzupełniły kawa i ciasto przepyszne – autorstwa fanki kunsztu pisarskiego J.M.Kalety p.Adriany, spotkanie przedłużyło się, jeszcze po części oficjalnej, czekamy z niecierpliwością na II tom.