[wpa_toolbar]

Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat. Historia Ireny Sendlerowej – zajęcia dla uczniów

Data Publikacji: 17.11.2018
Udostępnij:

15 listopada odbyły się zajęcia dla klasy III Gimnazjum, wspólnie z nauczycielem języka polskiego Anną Jezierską ustaliliśmy, że będą poświęcone Irenie Sendlerowej – wyjątkowej Osobie, która zasłużyła sobie jak nikt na to, aby Jej życie poznała młodzież. Rok 2018 jest ustanowiony Rokiem Ireny Sendlerowej, a już kończy się więc była to okazja, aby Ją poznać , w roku 100 – lecia Niepodległości.

Zajęcia rozpoczęły się od przestawienia Ireny Sendlerowej – na podstawie książek: Anny Czerwińskiej – Rydel „Listy w butelce” i Anny Bikont – „Sendlerowa w ukryciu” dostępne w Izerce, by następnie podać nazwiska Polaków, których by odznaczyli najstarszym i najważniejszym odznaczeniem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej Orderem Orła Białego – uczniowie wypisali na tablicy m.in. J.Piłsudski, W.Szymborska, Jan Paweł II, R.Dmowski, J.Haller, I.Sendlerowa.

Zostały odczytane również fragmenty książek „Listy w butelce”, był czas na „Mapę myśli” – z hasłami OJCZYZNA , PATRIOTYZM, BOHATERSTWO.

Oczywiście chwilkę poświęciliśmy na Piny – IBUK Libra zachęcając, aby odbierali Piny i zaglądali jak najczęściej do platformy – czytelni czynnej całą dobę.