[wpa_toolbar]

Książka z różą , czyli zaczytany Świeradów- Zdrój

Data Publikacji: 02.04.2014
Udostępnij:

roza23 kwietnia jest dniem w którym na całym świecie obchodzi się Dzień Książki i Praw Autorskich . Biblioteka już od lat paru dobrych lat stara się rozpowszechnić to sympatyczne święto z Katalonii, gdzie 23 kwietnia w Dniu Świętego Jerzego , ich patrona , zwyczajowo obdarowywano się książkami i różami. 23 kwietnia to również symboliczna data dla literatury światowej , w tym dniu zmarli Cervantes, Szekspir , de la Vega. Takie święto to doskonała okazja , aby promować książkę i modę na czytanie. W bibliotece rozpoczniemy świętować od 22 .04 do 26. 04. Przygotujemy różne atrakcje- niespodzianki z książką i różą w roli głównej. A przede wszystkim pragniemy zainicjować kampanię na zdjęcie promujące „ Przyłapani na czytaniu ” ta akcja jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych , Kanadzie aż trafiła do Europy i Polski – jest bardzo prosta . Znane i lubiane postacie ze świata kultury , filmu i mediów pozują z książką w dłoni. Celem jest promowanie czytania oraz zwrócenie uwagi na zabawne strony czytania. Zadanie konkursowe dla amatorów fotografowania polega na „przyłapaniu „kogoś czytającego ze swojego otoczenia.

Prosimy o przesyłanie zdjęć „ Przyłapani na czytaniu „ na adres mailowy ( biblioteka3@op.pl) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeradowie – Zdroju do 10.05 2014.. Każde ciekawe zdjęcie zostanie nagrodzone i umieszczone na stronie biblioteki. A tegorocznym hasłem świętowania niech będą słowa Marii Dąbrowskiej: „ Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.”

Serdecznie zapraszamy do biblioteki w dniach 22.04 – 26.04 na wspólne świętowanie. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie biblioteki.