[wpa_toolbar]

Książki w świątecznym klimacie do wypożyczenia dla dzieci i dorosłych

Data Publikacji: 16.11.2021
Udostępnij:

Są to wyjątkowe książki, które późną jesienią ukazują się na rynku wydawniczym, czytelniczki i dzieci wyczekują jak co roku, co nowego ukaże się, co ich ulubieni pisarze napisali o świątecznym czasie, jakie historie grudniowe chcą nam czytelnikom przedstawić. Najczęściej są to wyjątkowe, niepowtarzalne zdarzenia pełne ludzkich emocji.

Jako, że Święta Bożego Narodzenia są dla dzieci czasem magicznym, książki mogą pomoc w oczekiwaniu na nie i to może się okazać okresem pełnym radości i rodzinnych przygotowań do obchodów. Proponujemy razem sięgnąć po książki z Izerki, lub też udać się do księgarni. Nam się udało zakupić 15 nowych tytułów, a przecież półki są pełne z lat poprzednich.

Katarzyny Wierzbickiej „Elfy do zadań specjalnych” to opowiadania, jak  dwadzieścia cztery i pół opowiadania mają dwie części „Jak Winston uratował święta” i „Winston wraca na Święta”, Marcin Pałasz w „Elfie i pierwszej gwiazdce” rozwiązuje kolejną zagadkę i udowadnia motto swojej twórczości, że „słowa niosą uśmiech”. Barbara Supeł z Martą Koshulińską „Tuż przed Gwiazdką” opowiadają, że w wiosce Świętego Mikołaja każdy ma pełne ręce roboty, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, a już w następnej książce „Elfy na ratunek”, można przeczytać świąteczną przygodę z bardzo pracowitymi elfami, dzieci będą przeżywać jak w czasie Wigilii jednorożec Oskar głodny zjadł wszystkie świąteczne dekoracje, w przezabawnej książce L.Carter „Oskar zjada Święta” w  „Pomocnikach Mikołaja” B.Timmsa i A.Jatkowskiej Święty Mikołaj z pomocą swoich przyjaciół zdołał ocalić Gwiazdkę, a M.Utniak – Strugała w pięknie wydanej książce o tradycjach bożonarodzeniowych i nowoczesnych „Idą  święta” przedstawia teksty wyjaśniające np. dlaczego ubieramy choinkę?, kto to był E.Scrooge, dziadek do orzechów. Autorki najpiękniejszych zimowych książek po raz kolejny nie zawiodą naszych Czytelników, świąteczna aura nadal służy pisarkom, które maja na koncie wiele książek świątecznych, wśród nich Natalia Sońska, A.Szczęsna, J.Szarańska, M.Kordel, A.Przybyłek i wiele innych.

Polecamy na grudniowe popołudnia  i nie tylko … wszystkie dostępne w Izerce.