[wpa_toolbar]

Książki na Święta o Świętach – dla najmłodszych i dorosłych

Data Publikacji: 01.12.2018
Udostępnij:

Izerka zakupiła z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wiele książek o tematyce świątecznej polskich autorek. Polecamy w szczególności: Agaty Przybyłek „Siedem cudów”. Czy każdy może na nie liczyć?. Akcja obejmuje losy Moniki, jej taty, brata,…i wydarzenia, jakie przeżywają w ciągu siedmiu dni do świąt… Czy bohaterowie mogą liczyć na szczęśliwe zakończenie wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki !

Przeczytajcie w grudniowe niezwykłe dni, które pachną piernikami…Warto też sięgnąć po powieść Joanny Szarańskiej pt. „Anioł na śniegu”, która jest kontynuacją rok wcześniej wydanej „Cztery płatki śniegu”, niezwykle ciepłej przepełnionej humorem, opowieści o niezwykłych ludziach- Zuzannie, 10-letniej Stasi, która nie znosiła swojego imienia, gdyż wolałaby nazywać się Amelka, Nikolka, Wiktoria czy Julka, o Monice twierdzącej, że macierzyństwo wcale nie jest radosne, o Annie mającej męża -sknerusa, rozliczającego żonę z każdej złotówki, występuje też mama Kwiatek wtrącająca się bez przerwy do życia młodych, to ona najlepiej wie jak ubrać choinkę, jak przyrządzić karpia… po prostu trzeba przeczytać… i sięgnąć po drugą część „Anioł na śniegu”, kontynuacje losów bohaterów, w tym mamy Kwiatek gwarantujemy, że śmiechu i wzruszeń nie zabraknie.

Karolina Wilczyńska w „Spełnionych życzeniach” udowadnia iż istnieje magia wigilijnej nocy, jest też książka kryminał „Nie całkiem Boże Narodzenie” Magdaleny Knedler, w której młoda bohaterka postanawia pomóc detektywowi i wykryć mordercę w pensjonacie.

Dla najmłodszych polecamy „Dobranocki na Gwiazdkę”, a nastolatkom „Światło” J. Asher – piękną opowieść o miłości w czasie Świąt Bożego Narodzenia