[wpa_toolbar]

Książką połączeni… czyli przedszkolaki idą do biblioteki

Data Publikacji: 13.09.2019
Udostępnij

12.10.2019, po śniadaniu Izerkę odwiedziły dzieci z grupy Kasztanowej , były u nas po raz pierwszy , przywitane zostały w wypożyczalni dla dorosłych , aby się dowiedzieć , że są w Izerce i zajęcia poprowadzi pani Iwonka odpowiedzialna za projekt „ Czytające Przedszkole”.
Druga część zajęć już odbywała się w „ Wypożyczalni dla dzieci ”gdzie na dzieci czekała niezawodna radna Aleksandra Kasprzak i przeczytała im wiersz Joanny Papuzińskiej „ Tygryski ”z wyprawki „ Pierwsze czytanki dla …”.

Dzieci po wysłuchaniu wiersza zwiedziły każdy zakątek wypożyczalni , dowiedziały się jak można wypożyczyć książkę , że nie tylko są tu książki , ale także gazety i gry planszowe. Widok „ Kącika dla malucha ” z zabawkami też bardzo ucieszył dzieci .

Porozmawialiśmy z dziećmi o tym czy lubią książki i czy rodzice im czytają … , lubią , ale szczerze odpowiedziały , że wolą bajki z telewizji. I tu musimy popracować , aby to się zmieniło.

Następnie każde dziecko dostało do ręki losowo wybraną książkę (w twardej oprawie ), aby później wymienić się z innymi dziećmi po jej obejrzeniu.

Pani Iwona przekazała dzieciom podstawowe zasady prawidłowego korzystania z książek. Dzieci bardzo chętnie i długo zapoznawały się z bajeczkami .

Zachęciliśmy ich także do udziału w projekcie „ Z książką na start ” , pokazując im książkę i kartę czytelnika i kolorowe naklejki . Jak zawsze wizytę zakończyła zdrowa przekąska – jabłko , ponadto każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę do książki.