[wpa_toolbar]

Książka jest jak ogród – czytamy w XXII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom

Data Publikacji: 09.06.2023
Udostępnij

6.06.2023, grupa Dębowa przybyła na zajęcia, które odbyły się pod hasłem XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Książka jest jak ogród”.

Zaproszony gość, radna Aleksandra Kasprzak przeczytała „Lokomotywę” Juliana Tuwima tak jak to uczynili na inauguracji XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Dzieci słuchały bardzo uważnie, gdyż zapytane po czytaniu, co było w tych 40 wagonach ?, bardzo dokładnie to wyliczyły.

W drugiej części spotkania przedstawiliśmy dzieciom bohaterów naszych zajęć Bolka i Lolka, parę sympatycznych braci, głównych postaci z kultowej Dobranocki (która ma już 60 lat) i trzyma się dobrze, bo tylko nieliczne dzieci nie znały tych postaci. Dłuższy czas zajęło nam tylko ustalenie kto jest kim, bo dzieci różnie mówiły (Bolek to ten wyższy z czarnymi włosami) Zachęciliśmy dzieci do udziału w naszym wakacyjnym konkursie „Wakacje z Bolkiem i Lolkiem -60 lat minęło” Przedszkolaki mogły obejrzeć wszystkie nasze książki o Bolku i Lolku, a następnie dostały do pokolorowania postacie głównych bohaterów.

Następnie tradycyjnie przedszkolaki miały swobodny dostęp do półek i wybierały samodzielnie książki do oglądania, potem zdrowa przekąska – jabłko, obdarowanie kolorowymi zakładkami i powrót dzieci do przedszkola.