[wpa_toolbar]

Krasnal niejedno ma imię … – wizyta grupy Sosnowej

Data Publikacji: 08.03.2022
Udostępnij

W mroźny dzień  3.03.2022 odwiedziły Izerkę dzieci z grupy Sosnowej. Oczywiście serdecznie powitane , usadzone usłyszały fragment książki Marii Konopnickiej „ O sierotce Marysi i krasnoludkach ”, oraz , że ta pisarka ma swoje święto. Dzieci dowiedziały się też , że krasnale niejedno maja imię i tak na Mazowszu mówili na nich latawiec , na Pomorzu , w Wielkopolsce i na Śląsku skrzat albo karzełek.( więcej w dostępnej w Izerce „Wielkiej Encyklopedii Krasnoludków”- Marcina Przewoźnika

Po przejściu do  wypożyczalni dla dzieci i młodzieży , przedszkolaki wysłuchały wiersza Marii Konopnickiej ” Nasze kwiaty”. Zadaniem dzieci było zapamiętanie jak największej ilości nazw kwiatów wspomnianych w wierszu.

Wspólnie wymieniliśmy prawie wszystkie , a dzieci potrafiły też wymienić nazwy tych naprawdę pierwszych ,wiosennych kwiatów. Dzieci obejrzały też kolorowe zdjęcia omawianych kwiatów w albumie przyrodniczym oraz dowiedziały się, że sasanka jest gatunkiem chronionym w Polsce.

Następnie dzieci pokolorowały szablony wiosennych kwiatów( narcyzy , przebiśniegi ,krokusy , przylaszczki , sasanki).

W związku z tym ,że przedszkolaki grupowo dawno u nas nie gościły , przypomnieliśmy im o zasadach korzystania z biblioteki i o tym jak należy obchodzić się z książką . Zachęciliśmy również dzieci do zapisywania się do biblioteki, pokazując im Wyprawkę Czytelniczą z kartą i kolorowymi naklejkami z projektu” Mała książka – wielki człowiek”.

Przedszkolaki następnie mogły podejść do półek i wybrać sobie książkę do samodzielnego przeglądania .

Na koniec wizyty zachęciliśmy do udziału w trwającym konkursie „ W krainie utworów Marii Konopnickiej”.

Dzieci poczęstowane jabłkiem i obdarowane kolorową zakładką powędrowały do przedszkola.