[wpa_toolbar]

Kot wyjątkowy – w grupie Orzechowej

Data Publikacji: 03.02.2023
Udostępnij:

W dniu 3.02.2023 zima jakby zapomniała, że jest zimą, deszcz padał rozmywając śnieg, ale przedszkolaki z grupy Orzechowej dały radę i dotarły na zajęcia do Izerki.

W pierwszej części odbyło się „głośne czytanie” – przypomnijmy realizujemy projekt „Czytające Przedszkole” w ramach   kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”””.

Fragment z opowieści Anny Bichalskiej „Adelka i kot wyjątkowy” zainteresował dzieci, żeby dowiedzieć się więcej o przygodach Adelki – już potrzebna jest wizyta i zapisanie się do biblioteki.

W drugiej części zajęć przedstawiliśmy dzieciom naszą wystawkę z wieloma książkami, których bohaterem jest kot. Dzieci powiedziały, jakie to koty znają z książek i bajek animowanych, znają również dzikie koty (lwy, tygrysy, rysie, lamparty…)

Przedszkolaki obejrzały wystawę prac konkursowych na „Portret kota” i potem przedstawiliśmy im pomysł na wykonanie własnego  portretu kota: wycinaliśmy go ze starych gazet, przyklejaliśmy na kolorowej kartce i doklejaliśmy wąsy, oczy, łapy, ogon … i wszystko, co dzieciom fantazja podpowiedziała.

Powstały bardzo ciekawe portrety kotów, jak to ujęło jedno dziecko „do czytania”.

 Następnie dzieci miały czas na samodzielne przeglądanie książek, przypomnieliśmy również o trwającej akcji „Mała książka – wielki człowiek”, a ponieważ w grupie są dzieci ukraińskie pokazaliśmy książki dla nich specjalnie przygotowane, w języku ukraińskim.

Dzieci pożegnaliśmy zdrową przekąską -jabłkiem i obdarowaliśmy kolorową zakładką z projektu „Mała książka -wielki człowiek”.