[wpa_toolbar]

Kompozycje dyniowe grupy Sosnowej

Data Publikacji: 03.10.2022
Udostępnij:

29.09.2022 Izerkę odwiedziła grupa Sosnowa. Zwróciliśmy dzieciom uwagę na dyniowe dekoracje w bibliotece , gdyż to dynia miała być głównym bohaterem zajęć.

Dzieci dynię znały , ale omówiliśmy jeszcze jakie zalety ma dynia jako warzywo ( dla zdrowia człowieka ) , ale także jako piękna jesienna ozdoba ( posiłkowaliśmy się głównie miesięcznikiem Weranda Country  z  października 2021).

Następnie dzieci usadzone na poduchach wysłuchały fragmentu książki Paulette Bourgeois „ Franklin i wielka dynia” , aby następnie mogły się wykazać wyobraźnią i stworzyć własne kompozycje dyniowe

Dzieci dostały kolorowe kartki z których miały wyciąć dynię i ozdobić według swojego uznania .

Przedszkolaki były kreatywne i powstały dynie : straszne , dziwne , uśmiechnięte i nawet dyniokotek. Podczas , gdy dzieci pracowały przypomnieliśmy im , że trwa konkurs dyniowy, a patrząc na ich prace warto wziąć w nim udział. Zachęciliśmy również do udziału w zbliżającym się także konkursie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Przypomnieliśmy dzieciom jak należy obchodzić się z książką by mogły podejść do półek i  samodzielnie wybierać książki do oglądania.

Wizytę tradycyjnie zakończyła zdrowa przekąska – jabłko.