[wpa_toolbar]

Już jesteśmy w nowej siedzibie

Data Publikacji: 29.01.2015
Udostępnij:

Przeprowadzka do nowego obiektu zakończona!.duża ulga, ustawione regały, stoliki , krzesła, zawieszone tablice , a przede wszystkim sprzęt zainstalowany i panowie budowlańcy opuścili nas. Można zabrać się za następną część porządkowania . Książki , aby nie uległy zniszczeniu przy przenoszeniu były w dowolny sposób układane na półkach, więc w chwili obecnej rozdzielamy na działy, a w obrębach działów układamy alfabetycznie, wypisujemy nowe napisy , po prostu cały księgozbiór dla dzieci i dorosłych dostaje nowe życie.

Przeprowadzka i urządzanie nowej biblioteki zbiegły się z okresem wypełniania ankiet i sprawozdań terminowych , co wpływa na to ,że nawet gdybyśmy chciały nie da się jeszcze otworzyć biblioteki.. ale jak już wszystko zrobi się na medal mamy nadzieję , że czytelnicy to docenią i biblioteka będzie mogła już funkcjonować bez zakłóceń oraz spełniać swoją rolę i zadania.

Nowe wyzwanie czyli wybieram bibliotekę

to hasło – slogan zostało wybrane na obchody Tygodnia Bibliotek 2015 , które będziemy realizować w nowej przestrzeni. Doskonale zdajemy sobie sprawę , że to właśnie czytelnik : indywidualny i zbiorowy buduje potencjał programowy. Należy mu przedstawić ofertę kulturalno- oświatową , którą polubi zaakceptuje lub też odrzuci . Naszym marzeniem jest stworzenie biblioteki przyjaznej , otwartej , takiej po drodze , aby każdy poczuł się dobrze, znalazł książkę do czytania wiedział, że można bezpiecznie zostawić tu dziecko , spotkać się na ciekawym spotkaniu , porozmawiać nie tylko o książkach , ale też uczestniczyć w warsztatach , a może zapisać się do Akademii Seniora?

Biblioteka ma na celu stworzyć własną indywidualność , mieć własny wizerunek , który przełoży się na efektywność i, oryginalność i wymierne rezultaty.

Biblioteka powinna łączyć dwie cechy jakimi są nowoczesność i tradycyjność ,gdyż obok kreatywności , świetnych pomysłów , inwencji , nowej technologii jest także praca jaką bibliotekarz wykonuje, związana z opracowywaniem , selekcją , inwentaryzacją księgozbioru. Nowe zadania , inicjatywy muszą opierać się na fundamencie, jaką daje profesjonalizm oparty na wcześniej , rzetelnej , wystudiowanej podstawie. Nam to się udało , a w nowej siedzibie mamy zamiar obok przypisanych obowiązków statutowych , dla swoich czytelników przedstawić bogaty program kulturalno- oświatowy.

Oj będzie się działo!

Otwieramy 14 lutego o godz. 8.00, w Święto Zakochanych, bo jak tu nie być „ Zakochanym na zabój w książkach”, będą na czytelników w każdym wieku czekać nowe pachnące książki z różnych dziedzin , w tym oczywiście bestsellery. W tym wyjątkowym dniu gwarantujemy iż każdy z czytelników będzie mógł dobrać książkę do nastroju.

W lutym planujemy spotkanie z naszą lokalną tropicielką ciekawostek,tajemnic , skarbów z Bad Flinsberg Magdą Olszewską , która ma zamiar zainaugurować cykl „ Legend Izerskich dla przedszkolaków” a dla dorosłych z cyklu spotkań „Dobra książka i kawa ” przedstawi „ Flinsberdzkie skarby świeradowskiej ziemi”.

W każdą sobotę reaktywujemy tematyczne zajęcia plastyczno – literackie dla dzieci 6-10 letnich . Lutowe soboty będą pod hasłem „ Czekamy na wiosnę ”. W marcu dzieci będą przygotowywały się do świąt wielkanocnych , natomiast kwiecień poświęcimy świętowaniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich , czyli Świętu Książki z Różą , maj natomiast to czas na Tydzień Bibliotek pod hasłem „ Wybieram bibliotekę ”.

W czerwcu wspólnie z dziećmi obchodzimy XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „ Każde dziecko zasługuje na książkę”, a na wakacyjne miesiące przygotujemy też atrakcyjną ofertę zajęć.

Marzec to gratka dla wielbicieli twórczości Olgi Rudnickiej i tych którzy uważają, że czytanie jej książek wciąga na wiele godzin. Właśnie z nią odbędzie się spotkanie autorskie, 5 marca o godz.16.00 w naszej bibliotece. Olga Rudnicka zapewne opowie o nowej części z bestsellerowej serii o siostrach Nataliach, o książce „ Do trzech razy Natalie” W marcu ogłosimy wspólnie z Parafią św. Józefa i Referatem Promocji i Turystyki konkurs rodzinny , już po raz szósty „ Mój pomysł na Palmę Wielkanocną.

Wznowimy „ Warsztaty z Igłą”, a przede wszystkim będziemy na bieżąco kupować nowości wydawnicze , bestsellery , aby jak ich najwięcej trafiało do czytelników, tych malusińskich , trochę większych i dorosłych. Pragniemy , aby biblioteka była miejscem , które warto odwiedzać , przedstawiała na bieżąco ofertę dla wszystkich grup czytelników.

Mamy nadzieję , że stanie się przestrzenią dla wydarzeń społecznych i kulturalnych, a może też trzecim miejscem , po domu ,pracy czy tez szkoły, gdzie warto spędzić wolny czas. Naszym celem w działalności biblioteki jest połączyć tradycję , kulturę i nowoczesność.