[wpa_toolbar]

Jesienny dzban – wykonuje grupa Świerkowa

Data Publikacji: 15.09.2019
Udostępnij

Piątek 13.09.2019 , nie był pechowy dla dzieci z grupy Świerkowej, po przywitaniu po wakacjach, przypomnieliśmy krótko ,że są w bibliotece „Izerka ”, o zasadach wypożyczania , a przede wszystkim pogratulowaliśmy wychowawcy pani Ani , że w jej grupie jest tak duża liczba zapisanych dzieci czytelników . Hania , Maciek , Michalina , Wiktor to dzieci , które do nas przychodzą regularnie.
Wyjątkowym gościem był ,były burmistrz Świeradowa Zdroju, Zbigniew Szereniuk ( powspominaliśmy stare „ czytanie” ), który zadeklamował czytająco wiersze W. Chotomskiej – „ Jesień tańczy w lesie” i „ Kapelusze witają jesień ” .
Po przeczytaniu wierszy dzieci opowiedziały nam wszystko co wiedziały o jesieni , a wiedziały, że liście zmieniają kolory na żółte , brązowe , czerwone , częściej pada deszcz , jest zimniej i ptaki odlatują do ciepłych krajów.
My postanowiliśmy zachować jeszcze trochę pięknych ,jesiennych liści na dłużej .Zadaniem przedszkolaków było wykonanie, na dużej kartce , jesiennego wazonu , pełnego różnokolorowych liści. Wykorzystaliśmy zebrane wcześniej w parku i ususzone liście różnych drzew.
Następnie dzieci , po uprzednim zaznajomieniu ich o zasadach obchodzenia się z książkami , mogły samodzielnie przeglądać bajeczki , niektórzy wybrali zabawę w Kąciku Malucha.
W Izerce rozpoczyna się akcja „ Z książką na start ”- dlatego tez pokazaliśmy dzieciom książki i karty czytelnika z kolorowymi naklejkami , aby zachęcić je do przyjścia z rodzicami ( dla nich też jest książka ) i zapisania się do biblioteki.
Tradycyjnie wizytę w bibliotece zakończyła zdrowa przekąska – tym razem mandarynka, od radnej A. Kasprzak