[wpa_toolbar]

Jesienne zajęcia w bibliotece rozpoczęte

Data Publikacji: 29.09.2014
Udostępnij:

Grupa przedszkolna „Stokrotki” pod opieką pani Agnieszki Wielgo rozpoczęła 24 września sezon zajęć jesiennych w bibliotece. Dzieci z ogromną ciekawością obejrzały jesienne dekoracje okien zwracając uwagę na piękne pomarańczowe dynie. Dynia, ponieważ zbliża się wielkimi krokami V Festiwal Dyniowy. Ona też była głównym tematem naszych zajęć.

Maluszki z uwagą wysłuchały przeczytanej książki „Franklin i święto duchów” oraz opowiadania z książki „Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem(Jesień)”.

Rozwiązaliśmy także kilka zagadek i rebusów na temat dyń z gazetki „Kubuś i przyjaciele”, z tejże dowiedzieliśmy się także jakim wspaniałym pożywnym warzywem jest dynia i co z niej można ugotować lub upiec.

Dynia to także piękna dekoracja naszych domów i ogrodów.

Zadaniem dzieci było pomalowanie szablonów dyń w dowolny sposób. Prace były różnorodne, od tych realnych dyń w ogrodzie po te w stylu „halloween”.

Następnie dzieci miały okazję zapoznać się z naszymi najnowszymi bajeczkami i opowieściami dla dzieci. Same także dostały czas na samodzielne buszowanie wśród książek, co uczyniły z ochotą.

Obdarowane na koniec kolorowymi zakładkami do książek pomaszerowały zadowolone do przedszkola.

{morfeo 106}