[wpa_toolbar]

Jesienna ramówka Izerki 2018 – czyli oferta dla każdego czytelnika

Data Publikacji: 07.09.2018
Udostępnij

Po wakacjach, wypoczęte, pełne energii i pomysłów Izerka przygotowała urozmaicona ramówkę dla naszych czytelników: tych najmłodszych , nieco starszych i seniorów. Spośród bogatej oferty zajęć i imprez każdy może wybrać coś dla siebie niezależnie od wieku i zainteresowania. A zaczęliśmy od pierwszych z wielu zakupów, nowych książek, gdyż kwota 10.000,00 z dotacji MKiDN wpłynęła pod koniec sierpnia i z oferty wydawnictwa Prószyński Media Sp. z o.o. wybraliśmy około 60 tytułów.

Po wakacjach wracają aktywne i kolorowe soboty, na które dzieci mogą przychodzić do Izerki na zajęcia plastyczno – techniczne, a szukać będziemy inspiracji m.in. w „Młodym Artyście” i w książkach.

8 września odbędzie się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” St. Żeromskiego przy pierniczkach, również będzie można przyjść z własnym egzemplarzem i otrzymać okolicznościową pieczątkę na dowolnych stronach powieści.

21 września, trzecie spotkanie z wrocławską pisarką Jolantą Marią Kaletą, przy przepysznej szarlotce upieczonej przez samą autorkę, opowie, przedstawi prezentację „Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy” i tym samym rozpocznie się inauguracja Izerskiego Klubu Międzypokoleniowego.

28 września dzieciom będziemy czytać z okazji „Dnia Głośnego Czytania” fragmenty książek z cyklu „A to historia” z Wydawnictwa Literatura.

Nie zabraknie uroczystych obchodów Święta Misia, tego Książkowego i Pluszowego, ogłosimy konkurs plastyczno – techniczny pod hasłem „Miś z mojej bajki”, oczywiście odbędzie się już tradycyjnie liczenie miśków i ustanowienie może już nowego rekordu? A naszym patronem tradycyjnie jest Pracownia Piernikowa Izabeli Janiak, która w grudniu również zaprosi uzdolnionych plastycznie i kulinarnie do konkursu „Na Najładniejszy Domek Piernikowy”.

Dla finalistów etapu szkolnego 7 listopada czeka w Izerce komisja , która ma za zadanie wybrać najlepszych recytatorów poezji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.

Rodziny będą mogły już po raz kolejny (10) stworzyć szopkę bożonarodzeniową na konkurs, gdzie swoje głosy oddają wierni z parafii.

Rezygnujemy z dyniowych kompozycji , po prosty Festiwal Dyniowy będzie się odbywał co dwa lata, a w zamian będziemy „Kochać Anioły” – czyli do 29 grudnia zbieramy prace i ocenia je nasza wieloletnia partnerka Beata Bielak.

Do końca listopada z wielką radością wydajemy na książki dotację z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zebrane propozycje książek od czytelników są dla nas priorytetem, gdyż ich zadowolenie jest najważniejsze, nie zabraknie kryminałów , literatury tzw. kobiecej, biograficznych, literatury dziecięcej.

Obszerniejsze informacje będą umieszczane w Izerce i na jej stronie.