[wpa_toolbar]

Jesień z kryminałem… mrocznie, z dreszczykiem…

Data Publikacji: 29.09.2023
Udostępnij:

Kryminał – jako gatunek literacki wciąż się rozwija, polecamy ostatnio zakupiono, gwarantujemy iż pomogą nam przetrwać jesienne dni. Z kubkiem herbaty lub kawy, warto sięgnąć po najnowsza książkę Jo Nesbo norweskiego autora 29 bestsellerowych powieści pt. „Nocny Dom”, Wydawnictwo Dolnośląskie, który co prawda odchodzi od kryminału w stronę horroru, ale jest zachowany kryminalny dreszczyk emocji.

Polecamy miłośnikom kryminałów Hanny Greń – „Zły Wybór”,  Czwarta Strona to już 26 książka z wykształcenia ekonomistki, która od 2014 roku wydaje powieści, w najnowszej przedstawia lata dziewięćdziesiąte, Beskidy i rodzinę, w której agresywny ojciec terroryzuje rodzinę, bohaterowie są wrzuceni w kryminalna historie.

Znany i lubiany  przez czytelników Izerki Marek Stelar w – „Przegranej”, Filia, nie rozczarowuje bohaterka, komisarz Iwona Banach  wraca do policji i która rozwiązać chce zagadkę z przeszłości.

Robert Małecki, laureat m.in. Nagrody Kryminalnej Piły, w  powieści „Najgorsze dopiero nadejdzie”, Czwarta Strona, udowadnia iż jest to pełnokrwisty kryminał, z porywającą akcją i  zapewniamy że wieczór jesienny nie będzie nudny.

Jędrzej Pasierski w serii z Komisarzem Nina Warwiłow (6 tom) w „Martwym Klifie” Wydawnictwo Czarne, jest opisane śledztwo na Wyspie Wolin, w którym policjantka musi się wykazać zdolnościami śledczymi.

Magda Stachula „Pisarka”, Luna, stworzyła przejmujący thriller, czyta się jednym tchem.

Jacek Piekło „Czerwoniec”, Skarpa Warszawska, przedstawia historię autentycznego ostatniego bandyty ZSRR, wychowanego przez zakłady karne, czyta się z emocjami, gdyż są to prawdziwe fakty.

Anna Kańtoch z wykształcenia orientalistka, autorka 60 książek, w najnowszej „Samotnia”, Marginesy buduje intrygę, a wraz z nią dreszczyk emocji, wywołany przez stan zdrowia … i nic w tej historii nie jest normalne.

Na zakończenie proponujemy Moniki B.Janowskiej kryminał zabawny, lekki „Truposz za potwierdzeniem odbioru”, Lucky, gwarancja że zaśniemy odprężeni, zrelaksowani.