[wpa_toolbar]

IZERKA – młodsza siostra Kwisi

Data Publikacji: 26.02.2015
Udostępnij

25 lutego 2015 roku na sesji Rady Miasta zatwierdzono nowy statut dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w tym nazwę dla Biblioteki – IZERKA.

Po wyborze nazwy dla biblioteki, otwierają się przed nami nowe wyzwania, pomysły, które wkrótce zamierzamy wdrążyć w życie. Krótką rozmowę przeprowadziliśmy z Anną Panek, której propozycja na nazwę Biblioteki wygrała. Ania Panek rdzenna mieszkanka Świeradowa – Zdroju, była wyraźnie wzruszona, że właśnie jej nazwa została wybrana jako ta jedyna dla naszej biblioteki.

Na pytanie: Dlaczego według Ciebie wygrała nazwa „IZERKA”?

– dla mnie ta nazwa jest melodyjna, niepatetyczna, lokalnie związana ze Świeradowem – Zdrojem. IZERKA według mojego wyobrażenia to siedząca na stosie książek dziewczynka, która również ma książkę na głowie, patrzy na otaczające ją góry: Stóg Izerski, Sępią Górę, Zajęcznik. Jest otoczona świerkami, rododendronami, jarzębinami. IZERKA to młoda dziewczyna, która ma ochotę czytać, poznawać historię swojego miasta, szanować przyrodę, dziadków, pielęgnować lokalne uczucia, które mają przedstawić najważniejsze wartości moralne, etyczne. Dla mnie IZERKA to nadzieja tkwiąca w młodym pokoleniu, które będzie czytać, uczyć się, a przede wszystkim chodzić do biblioteki, aby poznawać jeszcze głębsze tajniki wiedzy. Myślę, że Komisja po części podzieliła moje zdanie na temat nazwy IZERKA.

– Aniu, my również mamy podobne odczucia. Miejmy nadzieje, że nazwa IZERKA przyjmie się w naszym mieście. Również, mamy nadzieję, że obejmiesz przewodnictwo w konkursie na Logo i wizerunek IZERKI.
Oczywiście mamy zgodę Ani Panek, która podejmie się zadania wyboru wizerunku dla jej IZERKI.

7f

IMG_1504