[wpa_toolbar]

II Piknik Teatralny – pod dachem

Data Publikacji: 17.07.2017
Udostępnij:

11 lipca z samego rana , dzieci z przedszkola, półkolonii spotkały się na przedstawieniu z teatrem „Maska”. Już kilka razy gościliśmy aktorów krakowskich. Zaprosiliśmy ich na II Piknik Teatralny, gdyż rok temu okazało się, że publiczności bardzo się podobało przedstawienie pod chmurką.

Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany. Odbyło się, ale pod dachem, czyli w sali gimnastycznej pogoda nas po prostu zawiodła. Spektakl „Ekologię popieramy” dzieciom przypomniał, że powinniśmy dbać o nasze lasy, segregować śmieci, a przede wszystkim nie robić krzywdy mieszkańcom leśnym. Zakręcona żaba nauczyła dzieci rapować, poznać powiedzonka o zwierzętach i zobaczyć, że warto być przyjaznym zwierzętom.

W II części spotkania z aktorami dzieci miały szansę uczestniczyć w animacji „Na naszej wesołej farmie”. Były konkursy, quizy wiedzy o zwierzętach. Pytania ukryte w balonach, należało przebić i odpowiedzieć poprawnie na pytanie. Świetnie się bawiły z chustą animacyjną , jako farmerzy musieli przetransportować jajka do koszyczka, wygrywała drużyna lepsza, odbyła się też zabawa z liną.

Gdy już wszystkie farmerskie zabawy się odbyły to nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, liczenie kto miał największą ilość pieczątek i wręczanie nagród zwycięzcom.

Można stwierdzić, że przedpołudnie z teatrem było udane. Gdyby nie ulewny deszcz to II Piknik Teatralny byłby bardzo udany,[Best_Wordpress_Gallery id=”163″ gal_title=”II Piknik Teatralny – pod dachem”]