[wpa_toolbar]

I Komiks dyniowy

Data Publikacji: 11.10.2013
Udostępnij:

„Przez tropiki, przez pustynię toczył zając wielką dynię,

toczył, toczył dynię w dół, pękła dynia mu na pół!

Pestki z niej się wysypały więc je zbierał przez dzień cały”

Kuba Werner z III klasy – autor I rysunkowej dyniowej historii, przesłanej na „IV Festiwal Dyniowy” zdobył I miejsce w kategorii literackiej, gdyż była to pierwsza kartka jak z komiksu . Kompozycje z dyni jeszcze nie zostały ocenione, gdyż komisja ma kłopot, w wyborze najlepszych, wszystkie prace są przepiękne i wykonawcom należą się duże brawa.

Zostały ocenione prace w kategorii plastycznej :

jednomyślnie komisja uznała, że:

I miejsce otrzymuje po raz pierwszy praca wykonana jako witraż – dyniowy prezentujący się na oknie jako barwna jesienna ozdoba, a wykonana przez Dominika Felińskiego i rodziców.

Jest to ciekawa propozycja do naśladowania, w oknie, w blasku światła możne cieszyć nawet najbardziej ponurą osobę w jesienne dni.

Po dokładnym obejrzeniu prac, które prezentują się u nas w bibliotece na tablicach przyznano:

Dyplom Uznania – za zaangażowanie twórcze dla nauczyciela Izabeli Salawy i uczniów klasy III, gdyż cała klasa była aktywna i wykonały kompozycje dyniową w figurach geometrycznych oraz dla nauczyciela Teresy Fierkowicz i klasy Ia za rysunki, które nazwaliśmy „Jesienna dynia” – kompozycje połączone z darami jesieni – jarzębiną, liśćmi, mchem…

Prace plastyczne

wiek przedszkolny

I miejsce

Feliński Dominik

II miejsce

Dziedzińska Zuzia

III miejsce

Gojżewska Viktoria

Szkoła podstawowa

I miejsce

Półtorak Szymon

Fila Oliwier

II miejsce

Szczecina Beata

Wojtysiak Martyna

III miejsce

Stettner Wiktoria

Kozłowski Jakub

Jabłonowska Ania

Gimnazjum

Muzyka Dominika

Wyróżniono: Stonik Agata, Kiernos Ola, Marcinkowski Filip, Rutkowska Hania, Krawczuk Paweł, Rozum Justyna, Szukiewicz Kinga, Musioł Artur, Lachowicz Szymon, Skrzyński Bruno, Iwanich Martyna, Muzyka Maja, Szczepańska Nikola, Szczepańska Wiktoria.

Przepisy Pani Joanny z dynią dotarły do nas niestety z rozmazanymi stronami, prosimy o nowy egzemplarz, są bardzo ciekawe i warte przedstawienia naszym czytelnikom

{morfeo 80}