[wpa_toolbar]

„Herbatka u Promyka” – zajęcia dla grupy Orzechowej

Data Publikacji: 18.11.2019
Udostępnij:

15.XI.2019 , po śniadaniu , przybyła do Izerki grupa Orzechowa , po powitaniu dzieci zapoznały się z gościem czyli panią Radną Ewą Śliwińską , dowiedziały się co robi i w skupieniu wysłuchały opowiadania z książki Anieli Cholewińskiej – Szkolik „ Bajki o misiach z czterech stron świata”, które się zaczynało : „ Tego dnia Promyk trochę się nudził , było mu smutno …., a co było dalej – trzeba przyjść po książkę , przedszkolaki oczywiście poznały ciąg dalszy.

Pani radna cierpliwie odpowiadała na pytania dotyczące jej działalności jako radnej i jako pielęgniarki.

W drugiej części zajęć pokazaliśmy dzieciom naszą wystawę „misiowych książek ” i porozmawialiśmy o ich ulubionych misiach .Z okazji zbliżającego się dnia Pluszowego Misia zmobilizowaliśmy dzieci do brania udziału w biciu rekordu ilości misiów w naszym mieście- każde dziecko twierdziło , że ma jednego co najmniej misia w domu.

Następnie przedszkolaki wykonały portret misia – pachnącego różnorodnymi przyprawami, ponieważ wykleiły go różnymi nasionami i przyprawami ( dynia , pieprz , ziele angielskie , liść laurowy, kolorowe makarony, wiórki kokosowe ), efekt końcowy był niezwykły.

Dzieci miały również czas na samodzielne przeglądanie książek i zabawę . Zapoznaliśmy je również z naszymi grami planszowymi ( które również możemy wypożyczyć).
Zachęciliśmy również, niezapisane jeszcze do biblioteki, przedszkolaki do przyjścia z rodzicami i zapisania się , jednocześnie pokazując pakiet książek z akcji „ Z książką na start”, kartę Młodego Czytelnika i kolorowe naklejki.

Wizytę zakończyła zdrowa przekąska – jabłko.