[wpa_toolbar]

Grudzień z książką, Mikołajem i jabłkiem

Data Publikacji: 12.12.2017
Udostępnij:

6 grudnia 2017r Izerkę odwiedziły dzieci i wyjątkowi goście. Biblioteka odświętna, kolorowa powitała dzieci z klasy III a i IIIc z wychowawczyniami panią Beatką i Lidią.

Dzieci od razu na przystrojonej światełkami choince zobaczyły białą kopertę zaadresowaną specjalnie dla nich przez Mikołaja. List został odczytany , dzieci były wyraźnie poruszone i zaciekawione, gdyż zaraz do Izerki zapukał gość, Magda Olszewska, przewodnik sudecki, pasjonatka lokalnej historii, tłumaczka tekstów niemieckich.

Dzieciom opowiedziała jak dawniej choinkę rodziny stroiły, po krótkiej pogadance, dzieci same wykonywały ozdoby z jabłek, orzechów, złotka, goździków, część z nich przystrajała narysowaną choinkę.

Było wesoło , twórczo i kreatywnie, do momentu, kiedy pojawił się następny gość – Mikołaj z workiem prezentów, trochę chudy, bo to był zapewne syn już nieco starszego , trochę grubszego Mikołaja, któremu trzeba przecież pomagać.

Mikołaj poczytał wiersze i historie o Mikołaju jak np.

„Gnał Mikołaj pod gwiazdami, gnał tu do nas z prezentami!
Dwa ogromne worki miał, komu jaki prezent dał?”

My bibliotekarki tez dostałyśmy paczuszki, widocznie Mikołaj uznał, że byłyśmy grzeczne. Dzieci obdarowane przez Mikołaja, wzbogacone wiedzą historyczną na zakończenie dostały jabłko, gdyż grudzień chcemy spędzić z książką , Mikołajem i jabłkiem …