[wpa_toolbar]

Finał Konkursu Recytatorskiego o „Pióro Burmistrza”

Data Publikacji: 09.11.2018
Udostępnij:

Odbył się 7 listopada 2018r w Izerce, miał bardzo uroczystą oprawę, wykonaliśmy okolicznościowe wystawy, m.in. z plakatami, które specjalnie zamówiliśmy parę miesięcy temu, biało czerwone flagi dopełniły scenografię, na tle której wystąpiło 21 recytatorów z gminnych szkół i to nas szczególnie ucieszyło,  dotychczas bywało 18 recytatorów, 16, czy 13 recytatorów, również nie powtarzały się wiersze, poezję śpiewaną wybrały cztery uczennice, były dwa wiersze autorskie – mamy Zuzi  i Michała Polańskich. Wybrano m.in. wiersze 11 Listopada – I.Wiszniewskiego, Twój dom – W.Chotomskiej, Narodowe Święto Niepodległości  -A.Karpińskiej, Polska – A.Słonimskiego, Warszawa – J.Tiwima, Bagnet na broń  – W.Broniewskiego, Przesłanie Pana Cogito – Z.Herberta i był fragment prozy z opowiadania M.Dąbrowskiej „Marcin Kozera”.

Komisja pod wodzą Janiny Czaplinskiej, która przypomnijmy jest z nami od samego początku czyli od 2015 r  od kiedy Izerka stała się organizatorem konkursu finalnego, Teresy Paciejewskiej – bibliotekarza z Filii i Izabeli Janiak twórczyni „Pracowni Piernikowej” była w swojej ocenie jednomyślna.

grupa wiekowa klasy I -III

I miejsce – Izabela Gettner

II miejsce –  Aleksandra Bigus

III miejsce –  Julia Bolibok

grupa wiekowa IV – VIII

I miejsce –  Michał Polański

II miejsce –  Kajetan Rutkowski

III miejsce –  Maja Grela

III miejsce – Dominika Dziemitko

grupa wiekowa: gimnazjum

I miejsce –  Marcel Jurkiewicz

II miejsce – Piotr Bardeli

III miejsce -Zuzanna Polańska

Poezja śpiewana

I miejsce –  Oliwia Bigus

II miejsce – Kamila Zglińska

III miejsce – Nadia Mularczyk

Nagrodę główna „Pióro” ufundował Burmistrz Miasta  Roland Marciniak, książki, torby, kubki i poczęstunek – Izerka.

Oceniając konkurs należy zaznaczyć, że stał  na wysokim poziomie i doskonale  podkreślił charakter – uroczysty Święta Niepodległości dowodząc, że wszyscy mamy jeden wspólny dom, w którym żyjemy – POLSKĘ, a nasi przodkowie tworzyli historię. Wiersze przypominają nam o tym …