[wpa_toolbar]

Festiwal Dyniowy zakończony …

Data Publikacji: 21.10.2022
Udostępnij

Przedstawiamy dwa wierszyki Julii Olszewskiej z IIa klasy, dołączone do kompozycji dyniowych: „Izerska Sowa to mądra głowa,

Chociaż jest tylko z dyni zrobiona.

Nocą wszystko nadzoruje,

Leśnego porządku pilnuje.

Wszystko zawsze ma na oku,

Nawet późno już po zmroku.”

Lis dyniowy, cwana bestia,

Co w izerskich lasach mieszka.

Czasem kurkę upoluje,

Na zająca wciąż poluje.

Lecz cietrzewia się nie czepia,

Woli mijać go z daleka”.

Należy napisać, iż tytuły prac też były ciekawe, a nawet pełne lokalnych powiązań jak np. Andzia Nadbrzeźnianka, Kijanka Kwisia, Izerska Sowa, Kociaczek Dyniaczek, Kocur Dyniowy, Panna Dyniowata, Prymuska z wierszem „Żeby Dynia dobrze gryzła ma aparat na zębiskach”, Dynia Dolar, Egipcjanin, Wampiro – jeż, Drakula, Dyniowy słoń na szczęście, Mr Stachu, Złoty Pociąg, sesja fotograficzna pt. „Królewicz Dyniowy”, Żabowo Zdrój”, Jesienna Sowa, Zwariowany kosz z Sowami, Głodomorek, Spokój, Gracja, Jeżowa Dynia, Kareta Kopciuszka, Dyniowa Gąsienica, Dyniowe Elfiki, a nawet był Dyniowy Minionek.

Oczywiście jest kontynuowana kategoria straszydełka – dziwadełka i jak co roku są kompozycje które mogą nas zdziwić i wywołać uśmiech od ucha do ucha.

Nie zabrakło bohaterów postaci z popularnych bajek jak np. : Kubuś Puchatek z miodkiem, księżniczka Poppy, Kulfon, Król Lew, Tygrysek. Wrażenie robiły ogrodowe kompozycje, staranne, kolorystyczne, bogate w rośliny, też były, ale już o wiele mniej niż w latach ubiegłych w stylu Halloween, były też dynie duże i małe, ale też wszystkie jej odmiany, które posłużyły jako świetny materiał na kompozycję.

Tradycyjnie cieszymy się, że Pani Ela z ziemi lubuskiej uczestniczy w Festiwalu od samego początku i przesyła nam swoje zdjęcia dyń, ale też wykonała wielką papierową dynię – koszyk. Dynia – jako produkt jest inspiracją do wielu działań: plastycznych, technicznych, ogrodowych, kuchennych.

VII Festiwal Dyniowy

z nagrodami

Oceniono:

57 kompozycji dyniowych

12 prac plastyczno – technicznych

3 przepisy kulinarne

2 prace dorosłych

1 prace fotograficzną

Nadleśnictwo Świeradów, z którymi współpracujemy od samego początku przyznało swoje 3 główne nagrody

I miejsce dla pracy „Kulfon”

Jacek Szaniawski

II miejsce „Jesienne ogrody”

Patryk Kozioł

III miejsce „Pani Jesień”

Dawid Sergiejczuk

Pani B.Rymaszewska współpracuje z nami od samego początku ponadto przekazała dla innych uczestników VII Festiwalu Dyniowego piękne, edukacyjne nagrody.

Komisja jednocześnie przyznała

Super Nagrodę 2017 roku

dla Elizy Cieleckiej

za pracę „Kocur”

Wyodrębniono następujące kategorie:

kategoria: kompozycje oryginalne, niebanalne

I miejsce

Dominik Czuchraj „Dyniowa gąsienica”

Tobiasz Rudnicki „Złoty pociąg”

II miejsce

Michał Różycki „Łabędź i Kijanka Kwisia”

III miejsce

Aniela Pikiewicz

kategoria: straszydełka

I miejsce

Ola i Krzyś Sobierańscy

Weronika Szwałko „Egipcjanin”

II miejsce

Agata Łynsza

Jakub i Michał Milewscy

III miejsce

Hania Janicka, Ignaś Dziergowski, Tytus Jędrzejewski, Oliwia Sawczak, Julia Cholewa

„Przedszkole Gniazdko”

kategoria: dziwadełka

I miejsce

Kalina Pomorska „Prymuska”

II miejsce

Wiktoria Blat „Paw”

III miejsce

Dominik Feliński

kategoria: dynie radosne

I miejsce

Arsenij i Suarrijan Firko „Wesoły żółw”

Liliana i Filip Zglińscy „Panna Dynia”

II miejsce

Michał Plitt

Mikołaj Polak

III miejsce

Kinga Ambroży

Julia Buczko „Dolar”

Lena Michalec

kategoria: motyw sowy

I miejsce

Julia Olszewska „Izerska sowa”

II miejsce

Wojciech Bieńkowski „Jesienna sowa”

III miejsce

Zuzanna Syrewicz „Zwariowany kosz z sowami”

kategoria: elementy przyrodnicze

I miejsce

Marcel Leśniewski „Jeżowa dynia”

II miejsce

Hania i Oliwier Leszczyńscy

Julia Romanów „Domek leśnych ludków”

III miejsce

Maja Szopa

Aura Wasilczenko „Żabowo Zdrój”

kategoria: w stylu Halloween

I miejsce

Daniel Matelski „Wampiro – jeż”

II miejsce

Kacper i Daniel Stelmaszczyk „Drakula”

kategoria : postacie bajkowe

I miejsce

Zosia i Florian Bigus „Kubuś Puchatek”

Jagoda Maciejewska „Kubuś Puchatek”

II miejsce

Nina Cielecka ”Dyniowe Elfiki”

Szymon Szurniej „Dyniowy Minion”

III miejsce

Amelia Folusz „Król Lew”

Justyna Marcinowska „Księżniczka Poppy”

kategoria: koty dyniowe

I miejsce

Oliwia Gładzik „Dyniowy kot”

II miejsce

Lena Blat „Tygrys”

III miejsce

Lena Łuczak „Dyniokot”

Nadia Misiak ”Kociaczek Dyniczek”

kategoria : dyniowe karety

I miejsce

Emilia Czuchraj „Kareta Kopciuszka”

II miejsce

Agata Szaniawska

III miejsce

Kacper Gruszecki

Julia Malinowska

kategoria : dorośli

I miejsce

Elżbieta Lipińska

Irena i Bogdan Marciniak „Andzia Nadbrzeźnianka”

kategoria : przepisy kulinarne

I miejsce

Joanna Adam

kategoria: fotografia

I miejsce

Mieszko Palbow „Królewicz Dyniowy”

kategoria: prace plastyczne

I miejsce

Liliana Zglińska

Szymon Żyłkiewicz

II miejsce

Lena Buluk

Jakub Ostrowski

III miejsce

Jakub Milewski

Róża Pomorska

wyróżnienia:

Alan Buluk

Kacper Dróżga

Kuba Janas

kategoria : prace techniczne

I miejsce

Zofia i Katarzyna Salawa

Patryk Podolski

II miejsce

Natalia Iwanich

III miejsce

Martyna Iwanich

kategoria: prace zbiorowe

I miejsce: grupa przedszkolna Skrzaty „Słoń na szczęście”

II miejsce: grupa przedszkolna Leśne Ludki „Mr Stach”

III miejsce: grupa przedszkolna Słoneczka : „Dyniowy Kotek”