[wpa_toolbar]

Elemelek w naszyjniku : trochę strachu , dużo krzyku

Data Publikacji: 20.05.2019
Udostępnij

Grupa Jarzębinowa odwiedziła Izerkę w Dniu Bibliotekarza , by następnego dnia tj. 9.05.1019 uczestniczyć w zajęciach literacko -plastycznych , będącymi kontynuacją cyklu o wróbelku Elemelku , a z naszej strony mającymi ich zachęcić do udziału w konkursie o tematyce ekologicznej pod hasłem „ Wróbelek Elemelek i bociek Kajtek …ratują ziemię ”, konkurs trwa do 24.05.2019.

Dzieci wysłuchały opowiadania o wróbelku Elemelku , a następnie oglądały prace , które już nadeszły na nasz konkurs ekologiczny. Na ich przykładzie omówiliśmy jak powinien wyglądać plakat .
Zadaniem dzieci było samodzielne wykonanie portretu boćka Kajtka. Każde dziecko otrzymało ołówek i kartkę i patrząc jak bibliotekarz rysuje bociana ( bardzo prostą kreską i podstawowymi figurami geometrycznymi) starało się narysować tak samo.

Po przewróceniu kartki na drugą stronę dzieci musiały już samodzielnie wykonać portret boćka. Powstało wiele ciekawych portretów bocianów na gniazdach , na łące , na dachach domów. Żaden nie zjadł żaby , bo jak się dowiedzieliśmy z książki „ Zwierzęta chronione w Polsce” żaby nie są ulubionym przysmakiem bocianów , a to tylko jedna z wielu ciekawostek poznanych przez nas w trakcie zajęć.

Przedszkolaki miały także czas na samodzielne przeglądanie książek i zabawę w „ Kąciku Malucha ” .
Wizytę zakończyła tradycyjnie zdrowa przekąska -jabłko.