[wpa_toolbar]

Dyniowe zajęcia dla przedszkolaków

Data Publikacji: 07.11.2014
Udostępnij:

Ostatnim akcentem V Festiwalu Dyniowego była zapowiedziana wizyta grupy przedszkolnej „ Muchomorki”.

Dzieci zostały powitane bardzo serdecznie przez dyrektora MBP oraz została im odczytana „ Bajka o dyni „napisana i przysłana jako praca konkursowa . Jej autorką jest Zuzia Walszewska , uczennica II klasy gimnazjum( finalistka , zdobyła I nagrodę). Bajka przyjęła formę dyni i została własnoręcznie przez autorkę zilustrowana. Przygody dyni Rozalii bardzo się spodobały dzieciom .

Nie był to jednak koniec zajęć czytelniczych , nasz gość czyli pani Dorota Marek , kierownik Referatu do Spraw Promocji Miasta odczytała opowieść „ Franklin i wielka dynia”.

Dzieci także dowiedziały się czym zajmuje się pani Dorotka w swojej pracy.

Wizyta pani Doroty Marek nie była przypadkowa , biblioteka chciała uhonorować ją dyplomem „Przyjaciel dzieci i biblioteki” .Tytuł ten jest jak najbardziej zasłużony , możemy na nią zawsze liczyć pod każdym względem. W czasie ceremonii nadania tytułu pani Dorotka musiała zwyczajowo wypić sok z cytryny i dzielnie się uśmiechnąć. Za co została nagrodzona gromkimi brawami . Pani Dorotka obdarowała ze swojej strony dzieci odblaskami ( uśmiechnięte buźki), uświadamiając im jak ważne jest ich noszenie.

Następnym zadaniem dzieci było pokolorowanie szablonu dyni . Fantazja poniosła wszystkich, dynie były bajecznie kolorowe , oryginalne , straszne i uśmiechnięte.

Dzieci wyszły z biblioteki obdarowane zakładkami do książek i słodkim ciasteczkiem.

{morfeo 110}