[wpa_toolbar]

Duży zakup!

Data Publikacji: 21.02.2014
Udostępnij:

Dosłownie , gdyż na biblioteczne półki trafiło 21 książek z serii „ Duże Litery ”z wydawnictwa „ Prószyński i S-ka”. „Duże Litery” to specjalne wydanie książek dla tych , którzy mają problemy ze wzrokiem, niedowidzą a nie wyobrażają sobie życia bez książek. Dzięki dużemu formatowi (16 x 23,5 cm) są to książki wyjątkowe, a duża , czytelna czcionka naprawdę daje odpocząć oczom.

Proponujemy czytelnikom wyjątkowe książki jak np. J. Picoult , autorki 19 powieści o łącznym nakładzie 7 mln. egzemplarzy. Tworzy ona w New Hampshire ,gdzie mieszka z mężem i trójką dzieci . Najnowsza „ Bez mojej zgody” opowiada o Annie – dziewczynce , która nie chce się pogodzić z tym ,że musi oddawać krew chorej na białaczkę siostrze. Chce żyć życiem osoby zdrowej , anie przez pryzmat siostry i tego , co dla niej robi , w końcu podejmuje decyzję , która dzieli rodzinę , idzie do sądu…

Następną pozycją jej autorstwa jest „ Pół życia”, również dotyczy sfery uczuć . Rodzina musi zdecydować czy utrzymać ojca przy życiu za wszelką cenę , czy też pozwolić mu umrzeć.

Z polskiej literatury proponujemy 3 książki Marii Ulatowskiej, na co dzień specjalistka od prawa dewizowego , która dopiero na emeryturze znalazła trochę czasu i zaczęła pisać ,ale jak …od razu z sukcesem. W „Domku nad morzem” udowadnia ,że mimo przeciwności losu marzenia się spełniają, opisuje 50 lat życia Ewy i jej przyjaciół. Były narodziny , śmierć , małżeństwa , zdrady , miłości , przyjaźnie. Takie jest przecież prawdziwe życie.

W tym samym nastroju jest jej druga powieść „ Całkiem nowe życie ”, a trzecia „ Sosnowe dziedzictwo ”opowiada o tym , jak los pomaga nam być szczęśliwym. Dla lubiących polskie kryminały polecamy świetną powieść Anny Fryczkowskiej „ Kobieta bez twarzy” , która trzyma w napięciu do końca. Bohaterka Hanna musi stoczyć walkę o przywrócenie porządku w niby wiejskiej sielance, gdzie jej córka znajduje zwłoki a nastoletni syn zaczyna się dziwnie zachowywać . Z kolei rodzice jednego z jej uczniów znikają bez śladu.

W kryminale skandynawskiej autorki Anny Holt „ Materialistka” kryminolog musi rozwiązać zagadkę morderstwa pani biskup i poznać wiele mrocznych tajemnic.

A już na koniec radzimy przeczytać Andrzeja Zielińskiego „ Skandaliści w koronach ” czyli opowiastki o łotrach , rozpustnikach i głupcach na polskim tronie. Autor zrywa kilka zasłon , pokazując , że obok czynów , którymi mogli się słusznie szczycić było wiele i takich , których nie można nazwać inaczej niż skandalem , głupotą czy zbrodnią. Autor wydobywając je z zapomnienia skłania czytelników do refleksji.

Oprócz tych opisanych Szanowny Czytelniku możesz przeczytać jeszcze w serii „ Duze Litery”:

  • E. Robuck – „ Służąca Hemingwaya”
  • A . Chua- „ Bojowa pieśń tygrysicy”
  • J. Sanghera- „Córki hańby”
  • S.King – „ Joyland ”
  • K. Kołczewska – „ Kto jak nie ja?”
  • K. Ohlsson – „ Na skraju ciszy”
  • J. Miszczuk – „ Zalotnice i wiedźmy”
  • D. Bret – „ Elizabeth Taylor. Dama , kochanka , legenda”
  • M.H. Clark – „ Pójdę sama tą drogą” N. Roberts – „ Anioł śmierci”