[wpa_toolbar]

Domy Przysłupowe – na 29 spotkaniu IKM

Data Publikacji: 30.01.2018
Udostępnij

23.01.2018r o godz. 16 w Izerce odbył się już 29 wykład z prezentacją pt. „Kamień, drewno, glina – jak budowano w Górach Izerskich” dla słuchaczy Izerskiego Klubu Międzypokoleniowego. Przypomnijmy! Są to otwarte wykłady nie tylko dla naszych czytelników a dla wszystkich, których zainteresuje przedstawiona tematyka. Już po trzech latach działalności możemy stwierdzić, że wykłady są potrzebne dla naszej lokalnej społeczności, ale potrafi też zainteresować ludzi spoza Świeradowa – Zdroju.

To cieszy i zobowiązuje nas do twórczej i kreatywnej pracy w Izerce.

Z Bartoszem Kijewskim spotkaliśmy się już niejednokrotnie. Aktywnie uczestniczył w spotkaniach IKM jako słuchacz, czytał dzieciom z przedszkola, a nawet był Mikołajem , a przede wszystkim jest wraz z żoną Olą i synkiem Stasiem czytelnikiem Izerki.

Zaproponował nam temat o tym jak niegdyś budowano w Górach Izerskich, a że jest ich wielkim pasjonatem przygotował wykład i prezentację dla naszych słuchaczy. I co się okazało , było to bardzo udane popołudnie, tylu przyszło słuchaczy, że w Izerce zabrakło krzeseł. A sam wykład z prezentacją trwał prawie trzy godziny, były pytania , a na koniec gorące podziękowania.

Po reakcji słuchaczy można wywnioskować iż domy przysłupowe przeżywają swój renesans.

Pozdrawiamy Arkadiusza Lipina, redaktora „Gór Izerskich”, który specjalnie przyjechał na spotkanie i dodatkowo wzbogacał prezentację Bartka. A my korzystając z okazji zaprosiliśmy na kolejne spotkanie do Izerki.

Milo nam poinformować iż 30 spotkanie IKM odbędzie się 22 lutego o godz. 16.30