[wpa_toolbar]

Domek dla Żwirka i Muchomorka- zbudowała grupa Jarzębinowa

Data Publikacji: 27.01.2020
Udostępnij:

W dniu 24.01.2020, dzieci z grupy Jarzębinowej, zapoznały się ze skrzatami V. Ctvrtka.

Wyjaśniliśmy im, że została stworzona kolekcja książek, które warto poznać, a wśród nich są opowiadania o przyjaciołach : Żwirku i Muchomorku.

Na głośne czytanie zaprosiliśmy panią R. Tomaszewską – bibliotekarkę szkolną, która od wielu lat z nami współpracuje, a niektóre dzieci z grupy Jarzębinowej maja już od września rozpocząć edukację szkolna, więc mieli okazje poznać „panią z biblioteki szkolnej, która przeczytała dwa opowiadania: „Jak Żwirek i Muchomorek mieli zegar z jedna wskazówką” i „Jak wieźli jajko na sankach”.

Porozmawialiśmy z dziećmi jak sobie wyobrażają takie leśne skrzaty i jakiej są wielkości, jeżeli mieszkają w korzeniach drzew. Następnie na dużej kartce narysowaliśmy korzenie, obłożyliśmy prawdziwym mchem a zadaniem dzieci było narysowanie roślin, krzewów i różnych zwierzątek,które mogą żyć w tym lesie .Dwoje wybranych losowo dzieci kolorowało postaci Żwirka i Muchomorka. Wszystkie rysunki następnie zostały wycięte i przyklejone obok chatki skrzatów. Bajkowe skrzaty dostały prawdziwy „domek z mchu i paproci”

Tradycyjnie dzieci miały czas na samodzielne przeglądanie i czytanie książek .

Namawialiśmy także dzieci do udziału w akcji „Z książką na start”( w tej grupie zostało tylko kilkoro niezapisanych do biblioteki ). Wizytę zakończyła zdrowa przekąska – jabłko.