[wpa_toolbar]

Dobry czas na czytanie

Data Publikacji: 08.12.2016
Udostępnij

Wydaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury na zakup książek w kwocie 8100,00 PLN czyli zakupiono ogółem 336 książek w tym dla Izerki 275, a dla Filii 61, należy dodać, że ze swojego budżetu na zakup mieliśmy 14000,00 które skrupulatnie wydaliśmy na nowości wydawnicze, doszły jeszcze książki podarowane przez czytelników, tak więc jest co czytać.

My proponujemy na zimowe wieczory nową książkę Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego „Historia spisana atramentem”, która opowiada o wielkiej zakazanej miłości do księdza. Czy miłość do kobiety będzie silniejsza od powołania do służby Boga?

Dla lubiących sagi rodzinne polecamy „Dom na skraju nocy” czyli losy czterech pokoleń, które przetrwają wojnę, recesję i turystów.

Nie rozczarowuje Olga Rudnicka, znana autorka powieści sensacyjnych m.in. „Natalii 5”, „Cichy wielbiciel”, tym razem w nowej „Granat poproszę” bohaterce nie szczędzi kłopotów, bank domaga się spłaty kredytu, kochanka męża zostaje znaleziona martwa…

Od już kilku lat świetne kryminały piszą kobiety, do nich zalicza się Elizabeth Herrmann w „Śnieżnym wędrowcu”, ktoś porywa małego chłopca, a zagadkę dopiero po czterech latach się rozwiązuje, ciekawa historia trzymająca do końca czytelnika w napięciu.

Wiele emocji dostarczy L.Child w „Sprawie osobistej”, niezawodny bohater którego celem są politycy.

Znana dziennikarka Marzena Rogalska napisała powieść „Wyprzedaż snów” o Agacie zranionej, załamanej, po ośmiu latach powracający do miasta, w którym spędziła najlepsze chwile swojej młodości, polecamy przeczytać „Zapach wspomnień” Eweliny Kłody wyjątkowa opowieść o miłości, przyjaźni i dorastaniu, a Liliana Fabisińska w zabawnej książce „Sanatorium pod Zegarem” pisze o Ciechocinku i dwóch kobietach, które się nie znoszą, ale muszą przebywać we wspólnym pokoju.

Dla dzieci i młodzieży, nie brakuje nowości, jest ich sporo, my polecamy Katarzyny Majgier „Milioner z Gdańska” czyli dalszy ciąg tajemnicy starego pałacu, gdzie bohaterowie – nastolatki Magda i Wiktor starają się za wszelką cenę strzec tajemnic pałacu w Niewiadomicach, a przeszkadza im w tym wiele osób. Kto z nich okaże się przyjacielem, a kto oszustem, zapraszamy do odwiedzin w Izerce…

Jest sporo nowości prosimy sprawdzić w Dolnośląskim Zasobie Bibliotecznym, tj. zapraszamy do korzystania z serwisu www.dzb.pl to ułatwia i pozwala odnaleźć poszukiwana książkę.