[wpa_toolbar]

Disney w konkursie

Data Publikacji: 02.06.2023
Udostępnij:

W ogłoszonym konkursie plastyczno – technicznym na ulubionego bohatera z bajek Walta Disne’a (1901 – 1966) udział wzięło 55 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a prac ogółem wpłynęło 61, najczęściej wybieranymi bohaterami byli : Myszka Miki 12 prac, Elza, Król Lew, Nemo po 5 prac, Stich, Kaczor Donald po 4 prace.

Super Nagroda dla pracy technicznej z bajki AUTA dla Franka Czechowskiego

Wśród nagrodzonych dzieci, które biorą udział prawie w każdym organizowanym przez Izerkę konkursie. Cieszy nas ten fakt, gdyż najczęściej są to też nasi czytelnicy, odwiedzający i wypożyczający sporą ilość książek, a z kolei udział dzieci w wieku przedszkolnym wskazuje, że nasza kilkuletnia współpraca realizująca projekt Cała Polska Czyta Dzieciom z przedszkolem przynosi efekty, co przekłada się dodatkowo na zainteresowania książką.
Cele organizowanych konkursów plastyczno – technicznych to m.in. kształtowanie rozwoju poznawczego dzieci, promocja książki, biblioteki, rozwijanie zdolności manualnych, kreatywności, a przede wszystkim główny cel, to bliskość z rodzicami, gdyż dopuszcza się udział babci, dziadka, pomoc mamy, taty, rodzeństwa!

Zależy nam, żeby był to wspólnie spędzony czas z dzieckiem. W szkole dziecko samodzielnie wykonuje uczniowskie obowiązki, a w konkursach Izerki można to zrobić ze swoimi bliskimi. Przy ocenie przede wszystkim zwracamy uwagę na estetykę, inwencję twórczą i pomysłowość, dobór materiałów użytych w pracy, cenimy ekologiczne i lokalne akcenty, oryginalność wykonania.

Budowa więzi emocjonalnej z rodzicami uaktywnianie twórczości, to elementy najważniejsze w ogłaszanych konkursach. A ilość zgłaszanych prac świadczy, że dzieci i ich rodzice lubią konkursy, że to jeden z wielu pamiętajmy elementów wychowawczych.