[wpa_toolbar]

Czytelnia bogatsza o dwa tytuły

Data Publikacji: 02.04.2014
Udostępnij

ksiazkaCzytelnia wzbogaciła się o dwa nowe tytuły. „Świat problemów ” to miesięcznik poświęcony profilaktyce i rozwiązywaniu problemów uzależnień, ukazuje się od 1993roku . Na łamach czasopisma można przeczytać ciekawe artykuły, prezentowane są opinie ekspertów i specjalistów, reportaże, raporty z badań , porady prawne , interesujące wywiady , relacje z miejsc i wydarzeń , teksty o charakterze poradnikowym itp. A według red. naczelnej „ Świata problemów „Anety Zdunek „ że lepiej zapobiegać niż leczyć , to esencja tego , czym jest profilaktyka „. Warto więc po nie sięgnąć…

Z kolei drugie „ Remedium”to miesięcznik podejmujący tematykę profilaktyki problemowej i promocję zdrowia psychicznego , zachowań problemowych dzieci i młodzieży w kontekście zagrożeń dla ich zdrowia i prawidłowego rozwoju , takich jak HIV i AIDS, przestępczość , przemoc , samobójstwa , wypadki i urazy oraz uzależnienia. Miesięcznik jest redagowany przez zespół psychologów , pedagogów , socjologów , terapeutów i dziennikarzy.

Dziękujemy Jolancie Bobak przewodniczącej Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii za przekazanie prenumeraty czasopism do czytelni biblioteki , dzięki czemu czytelnicy będą mieli możliwość poczytać dwa wartościowe czasopisma.