[wpa_toolbar]

„Czytanie dzieciom” najlepszą inwestycją

Data Publikacji: 31.05.2013
Udostępnij:

czyta_dzieciom„Dziecko jest jak walizka – to z niej wyjmiesz co do niej włożysz”, – cytat z zakładki Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”, które biblioteka otrzymała na promocję czytelnictwa, zajęcia z dziećmi.

Pierwsze rozdanie plakatów, zakładek z Fundacji odbywa się przed Dniem Dziecka, głównie adresujemy je do Rodziców, opiekunów, aby pamiętali o czytaniu dziecku 20 minut dziennie, gdyż to oni kształtują nawyk sięgania po książkę od najmłodszych lat. A wychowanie to przykład miłości.

Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości, uśmiechu, aby Rodzice dla Was zawsze mieli czas.

Dla was ostatnio zakupiliśmy wiele ciekawych książek o rożnej tematyce.

Polecamy szczególnie:

  • B.Andrzejczuk – Teodorek – Nowy bohater dla dzieci, są to opowiadania o sympatycznym chłopu i jego niezwykłych pomysłach. Czytając krótkie zabawne opowieści dowiecie się np.

-W jaki sposób i dlaczego Teodorek próbował uśpić babcię?

-Jak postanowił zarobić pierwsze pieniądze?

Kto chce przeczytać o przygodach Scooby – Doo, niech przeczyta kilkanaście opowieści, a nie będzie żałował, że sięgnął po książki.

  • Renata Piątkowska w „Piegowatych opowiadaniach” udowadnia, że zwykły przedszkolak może mieć ciekawe życie.

Najlepiej przekonać się samemu przyjść z Mamą, Tatą do biblioteki i wypożyczyć książkę.

  • Agnieszka Tyszka która odwiedzi nas 7 czerwca, dla nastolatek napisała „Miłość bez konserwantów”, która uczy wyrozumiałości i optymizmu i bohaterka Nela dzięki wsparciu bliskich rozwiązuje problemy.

A co jeszcze jest na półkach dla dzieci i młodzieży, po prostu zapraszamy do skorzystania z serwisu www.dzb.pl to ułatwi i pozwoli zapoznać się księgozbiorem w bibliotece.