[wpa_toolbar]

Czytamy o wróbelku Elemelku

Data Publikacji: 14.03.2019
Udostępnij:

14.03.2019, dzieci z grupy Sosnowej spotkały się z leśniczym i radnym Mirosławem Bockiem, który przeczytał jedno opowiadanie o wróbelku Elemelku pt.

„Jak choruje Elemelek i jak go leczą przyjaciele”

następnie odpowiadał na liczne pytania:

Co robi leśniczy ?

Jakie zwierzęta żyją w naszych lasach?

Co zrobić jak się spotka w lesie dzika?

Pan leśniczy powiedział nam także ciekawostkę o wróblach i okazało się, że w Świeradowie jest więcej mazurków (bardzo podobnych do wróbli) niż wróbli. My to, oczywiście z dziećmi, szybko sprawdziliśmy, na stronach internetu, rzeczywiście są bardzo podobne. Następnie dzieci, podzielone na dwie grupy, miały do wykonania dwa portrety Wiosny. Omówiliśmy z dziećmi wszystkie symptomy zbliżającej się wiosny i prosiliśmy, aby właśnie one i kolorystyka wiosenna, znalazły się na szatach Pani Wiosny. Zmierzyliśmy się również z trudnym słowem „ekologia”, ale okazało się, że nie jest ono obce dla dzieci, gdyż cała grupa wyrecytowała wiersz o małym ekologu. Przedszkolaki podstawy ekologiczne znają. Przypomnieliśmy także o konkursie Izerki:

„Wróbelek Elemelek, bocian Kajtek … ratują Ziemię”.

Dzieci pozostały czas spędziły na samodzielnym oglądaniu książek, następnie poczęstowane jabłkiem umówiły się już na następną wizytę… a my z kolei zaprosimy na czytanie, radnego …?