[wpa_toolbar]

Czy grupa Świerkowa lubi owoce i warzywa…?

Data Publikacji: 25.09.2020
Udostępnij:

Korzystając z ostatnich chwil ładnej pogody, już jesienią 24.09 Izerkę (tę ogrodową) odwiedziła grupa Świerkowa. Stosując się do zasad bezpiecznego dystansu dzieci usiadły osobno na dywanikach.
Wysłuchały krótkiej pogadanki o sposobach ochrony przed wirusami oraz wiersza M. Strzałkowskiej „Wirus, czyli mydło w dłoń i wirus goń”.

Pokazaliśmy również książkę T. Rooke „Jak podróżują wirusy , bakterie i inne zarazki ”, która jest do wypożyczenia i w sposób bardzo dostępny wyjaśnia mechanizmy rozpowszechniania się chorób.
Odporność organizmu budują również owoce i warzywa, jak wynikało z rozmowy dzieci jedzą je chętnie oraz znają, gdyż po wysłuchaniu rozwiązły sporo zagadek o owocach i warzywach.

Tradycyjnie przypomnieliśmy również o akcji „ Z książką na start”. Zachęciliśmy również do odwiedzin biblioteki pokazując najciekawsze nowości, krótko je omawiając. Dzieci były tak zainteresowane, że poprosiły panią Anię o wypożyczenie do słuchania w przedszkolu książki K . Zielińskiej „Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą”, opowiada ona o tym co dzieje się w przedszkolu gdy dzieci wychodzą do domu, a ożywają bohaterowie dziecięcych rysunków.