[wpa_toolbar]

Czas poznać Koziołka Matołka – zajęcia z pierwszakami

Data Publikacji: 14.03.2023
Udostępnij

Na prośbę Teresy Fierkowicz odbyły się rano 14 marca, zajęcia dla dzieci z klasy pierwszej. W związku z ogłoszonym konkursem plastyczno – technicznym „90 urodziny Koziołka Matołka”, przybliżyliśmy postać literacką, stworzoną przez Kornela Makuszyńskiego i zilustrowaną przez Mariana Walentynowicza, która ukazała się 1933 roku. Przedstawiliśmy również krótko historię powstania komiksu.

 Zabawny komiks o przygodach Koziołka, który „błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa”, wzrusza już tyle pokoleń i wcale się nie starzeje. Dzieci wysłuchały fragmentów z” Pierwszej księgi przygód” i jak się okazało żadne z nich nie znało tej bajkowej postaci. Dzieci mogły się również zapoznać z innymi komiksami z naszych zbiorów, a wszystko to po to, aby móc samemu narysować w komiksowej formie jedną z przygód Koziołka Matołka. Kartki zostały dla ułatwienia podzielone na cztery części, ale niektóre dzieci dzieliły je na więcej części albo łączyły siły i powstawał dłuższy komiks. Praca tak pochłonęła dzieci, że czas minął im za szybko i zakończenie nastąpi już w szkole.

Myślimy , że dzieci po tych zajęciach już wiedzą jak ciekawe mogą być przygody Koziołka i gdzie jest Pacanów i co to znaczy , że „ tam kozy kują”  .

Dzieci obiecały dużo prac o Koziołku Matołku na konkurs i w tajemnicy powiedziały , że to będzie coś bardzo ciekawego.