[wpa_toolbar]

Czas na świętowanie z misiem

Data Publikacji: 29.10.2015
Udostępnij

29.X.2015 grupa przedszkolna „Leśne Ludki ”odwiedziła Izerkę, aby wspólnie świętować czas „książkowych misiów”
Dzieci wysłuchały bajki „Miś Beniamin mówi dziękuje” – Claire Freedman. Dowiedziały się w ten sposób jak miś Beniamin nauczył się mówić „dziękuje” i jak wiele znaczy to jedno malutkie słowo. My także przypomniałyśmy inne ważne słowa: przepraszam, proszę, dzień dobry, do widzenia, oraz kiedy ich używamy.

Przedszkolaki zapewniły nas iż, bardzo lubią misie i chętnie czytają o ich przygodach. Wymieniliśmy wspólnie tytuły książek o misiach, zadaniem dzieci było odnalezienie w określonym czasie innych książek o misiach znajdujących się w naszej bibliotece.

Z zapałem ruszyły do pracy i szybko znalazło się 27 książek (i to na pewno jeszcze nie wszystkie). Kolejnym zadanie dla dzieci było przekształcenie prostego szablonu misia w ulubionego książkowego misia. Najczęściej był to jednak Kubuś Puchatek. Zmobilizowaliśmy też przedszkolaki do zbierania misiów, aby 25 XI (akcja liczenia) ilość misiów była rekordowo wysoka. Pięknie podziękowaliśmy dzieciom za wykonaną pracę i umówiliśmy się na następne spotkanie.