[wpa_toolbar]

„Co zyska Twoje dziecko, …dzięki czytaniu”

Data Publikacji: 19.04.2024
Udostępnij:

Badania, a przede wszystkim nasze wieloletnie obserwacje dowodzą iż czytanie od najmłodszych lat ma głęboki sens, słowa mają siłę i moc. Izerka stara się wyrobić nawyk czytania. Kropla drąży skałę, projekt „Czytające Przedszkole” w ramach fundacji ABCXXI „Cała Polska Czyta Dzieciom”- wspieramy rozwój czytelnictwa.

Ważne jest, aby każde dziecko bez względu na wiek, miało codzienny kontakt z książką. Dlatego też przystąpiliśmy do kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – Wielki człowiek”. Rozdajemy „Wyprawkę Czytelniczą”, a w niej książkę oraz Kartę Małego Czytelnika. Wystarczy tylko przyjść do Izerki i wypożyczać książki. Przypominamy Wyprawki Czytelnicze – czekają na dzieci.

Od stycznia do kwietnia odbyło się 9 spotkań z przedszkolakami z różnych grup. W styczniu dzieci zostały zapoznane z cyklem książek o słoniu Elmerze, który był inny od swoich kolegów. Z grupą Sosnową i Świerkową świętowano Dzień Kota, szczególne zainteresowanie wywołały książki o smokach, nie zabrakło poezji, bo przecież „Wiosną wiersze rosną”, a przed Świętami Wielkanocnymi czytano o zwyczajach, obrzędach, nie tylko w Polsce.

Każda wizyta przedszkolaków odbywa się w trzech etapach: głośne czytanie, zajęcia plastyczno – techniczne i samodzielne przeglądanie książek, zakończone zdrową przekąską.