[wpa_toolbar]

Co słonko widziało… wizyta grupy Orzechowej

Data Publikacji: 08.03.2022
Udostępnij:

Zimowa aura w marcu 4.03 nie przeszkodziła dzieciom z grupy Orzechowej odwiedzić Izerkę.

Po serdecznym powitaniu , dzieci przeszły między półkami w wypożyczalni dla dorosłych, by następnie rozpocząć zajęcia poświęcone twórczości Marii Konopnickiej. Tym razem korzystaliśmy ze zbioru wierszy „ Co słonko widziało ”.

Przeczytaliśmy wiersz „ Tęcza”

Tęcza

A kto ciebie, śliczna tęczo,

Siedmiobarwny pasie,

Wymalował na tej chmurce

Jakby na atłasie?

Słoneczko mnie malowało

Po deszczu, po burzy;

Pożyczyło sobie farby

Od tej polnej róży.

Pożyczyło sobie farby

Od kwiatów z ogroda;

Malowało tęczę – na znak,

Że będzie pogoda.

Dzieci opowiedziały o swoich wrażeniach, gdy oglądały tęczę. My przystępnie wyjaśniliśmy to zjawisko. Zwróciliśmy uwagę na kolory występujące w tęczy oraz kolejność ich występowania.

Następnie dzieci losowo podzielono na 7 grup (w pudełku znajdowały  się kolorowe kartoniki odpowiadające kolorom tęczy). Każda grupa miała do pomalowania jeden z pasów tęczy .Po pokolorowaniu paski zostały przyklejone na kartkę (tu sprawdziliśmy, czy dzieci pamiętają kolejność kolorów).

Wreszcie dzieci zasiadły wygodnie na dywanikach i najpierw porozmawialiśmy jak należy traktować książkę, gdy jest oglądana czy czytana. Wtedy dzieci podeszły do półek i samodzielnie wybierały sobie książki. Dzieci zostały zachęcone do udziału w projekcie Mała książka – wielki człowiek, pokazaliśmy Wyprawkę Czytelniczą z kartą i kolorowymi naklejkami do uzbierania.

Przedszkolaki zostały obdarowane również kolorowymi zakładkami i zadowolone obiecały jeszcze nas odwiedzić.