[wpa_toolbar]

Ciekawy wtorek pełen wrażeń

Data Publikacji: 21.11.2012
Udostępnij:

Ciekawy wtorek pełen wrażeń

20.XI.2012 od rana w bibliotece było ciekawie i wesoło, odwiedziły nas dzieci z klasy T.Fierkowicz, gdyż otrzymały zaproszenie od nas i Magdy Olszewskiej, przypomnijmy lokalnej tropicielki ciekawostek, tajemnic, historii dawnego Bad Flinsberg.

Ciekawy wtorek pełen wrażeń

Tłumaczka m.in. Kroniki J.Scholdana, którą autor przekazał miastu, postanowiła opowiedzieć dzieciom o życiu codziennym, czasie wolnym, zwyczajach, tradycjach młodych i starszych mieszkańców Bad Flinsberg. Dzieci były zaciekawione, szybko nawiązały kontakt z panią Magdą, która zadawała liczne pytania, a uczniom, którzy trafnie odpowiadali wręczała nagrody notesiki, trzeba obiektywnie stwierdzić, iż czuć rękę Tereski Fierkowicz, doskonale przygotowującej dzieciaki do poznawania swojej lokalnej „małej ojczyzny”. W opowieściach o dawnych mieszkańcach Bad Flinsberg pani Magda posługiwała się zbiorami z wystawy, jakie biblioteka dysponuje, dzieci oglądając strój dla panny, trochę się uśmiechały i jednocześnie podkreślały, że teraz moda jest o wiele wygodniejsza i ładniejsza.

Na zakończenie nasz gość otrzymał piękne kwiaty od dzieci, a one z kolei okolicznościowe znaczki.

Można stwierdzić, że takie spotkania z historią lokalną są potrzebne i już mamy pewność, że powtórnie nas uczniowie odwiedzą.

Pani Teresa Fierkowicz nie byłaby sobą, gdyby jej bystre oczy nie wypatrzyły dwóch żab pluszowych. Żabki strzegą książeczek dla najmłodszych, a które otrzymaliśmy od córeczki Magdy Olszewskiej – 3 letniej Julki.

Julka wpada i zawsze sprawdza czy są jej żaby? Możemy tylko zdradzić, że trwają rozmowy może za Pippi lub Włóczykija zostanie dokonana zmiana, zobaczymy, ale tylko do kwietnia, gdyż p.Tereska świeradowskie zacznie liczenie żab.

{morfeo 64}