[wpa_toolbar]

Chory kotek… i inne wiersze o kotach

Data Publikacji: 18.02.2018
Udostępnij:

16.02.2018 w Izerce dzieci z grupy „Słoneczka ” z ciekawością patrzyły na naszego gościa . Tym gościem była pani Janina Czaplińska , która przeczytała wiersze o kotach , gdyż 17 lutego jest Święto Kota, a że wypada w sobotę w Izerce świętowaliśmy dzień wcześniej. Gość przeczytał dwa wiersze: S. Jachowicza „ Chory kotek” i L.J. Kerna „Niespodzianka” i był bardzo oczarowana dziećmi , a że jest emerytowaną nauczycielką oprócz czytania odbyła się krótka lekcja ze zrozumienia przeczytanego tekstu.

Przedszkolaki były uważne i skupione przy słuchaniu , więc odpowiedzi na zadawane pytanie pani Niny były precyzyjne , szybkie i rezolutne.

Już w drugiej części zajęć w swojej sali, przy stolikach dzieci wspólnie z nami wymieniły nazwy wszystkich znanych im kotów żyjących dziko i poznały ciekawostki na ich temat. Pomogła nam książka T. Kokurewicza i P. Kaweckiego „Koty duże , średnie i małe”. Z kolei z książki „ Zwierzęta chronione w Polsce ” dowiedzieliśmy się o dwóch dzikich kotach żyjących w Polsce – rysiu i żbiku.

W dalszej części zajęć dzieci dostały szablon głowy kotka , ich zadaniem było dowolne dorysowanie dalszej części postaci. Powstało dużo kolorowych portretów kotków , wszystkie piękne i fantazyjne .
Po wykonaniu prac plastycznych przedszkolaki obejrzały wystawę książek o kotach i samodzielnie oglądały też inne książki . Na koniec tradycyjnie była zdrowa przekąska – jabłko.