[wpa_toolbar]

Ceramiczne warsztaty na 38 spotkaniu w Izerskim Klubie Międzypokoleniowym

Data Publikacji: 17.11.2018
Udostępnij:

15 listopada 2018 Monika Polok przeprowadziła ceramiczne warsztaty, czyli uczestnicy mogli własnoręcznie wykonać ozdoby świąteczne.

Połączone stoły i rozłożone na nich specjalne serwety, maty, pozwoliły z gliny – gdyż każdy z obecnych dostał swoją porcję i pod czujnym okiem Moniki Polok, wyczarować swoje „cuda”. Wałeczki , wzorki, czyli gwiazdeczki, ptaszki, grzybki, choineczki, nawet grzebień zachęcały do twórczej pracy. Powstało chyba setka prac, które pani Monika wzięła z sobą, aby je wypalić, już u siebie na miejscu w piecu o temperaturze 900 C. Uczestnicy (był jeden uczeń VII klasy) mogli swoje dzieła pokryć specjalną farbą.

Rozmów było niewiele, gdyż panowało skupienie, twórczy nastrój, ale zadawano pytania, na które z uśmiechem odpowiadała Monika „w niej od dawno tkwiło przekonanie, że będzie to robić, podkreślała, że warto podążać za marzeniami i realizować swój cel życiowy”.

Przy okazji przekazaliśmy informacje o stałych Konsultacjach Informatycznych w ostatnią sobotę każdego miesiąca, a najbliższe będą 17 listopada, można było też zaproponować swoje propozycje spotkań… np. z pisarzami, których by chcieli poznać.

Podsumowując było to sympatyczne, twórcze spotkanie i efekty będzie można już niedługo odebrać z Izerki, a przecież już Święta niebawem i własną ozdobę z dumą powiesić na choince. Oczywiście już zaprosiliśmy na 39 spotkanie 7 grudnia z Panią Izabelą Janiak, która poprowadzi wykład i warsztaty piernikowe „Boże Narodzenie pachnące piernikami”.