[wpa_toolbar]

Cenna Nagroda dla Biblioteki i Jej czytelników

Data Publikacji: 07.01.2014
Udostępnij:

logosNowy Rok zawitał do naszej biblioteki z książkami, gdyż w Sylwestra dotarła do nas przesyłka z Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”. Znalazły się w niej książki oraz dwa Dyplomy Uznania za zdobycie Nagrody w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „ Cała Polska czyta dzieciom w roku szkolnym 2012/2013”

W pakiecie było 8 książek nagrodzonych w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Fundację ABC XXI. Jury konkursu nawiązując do najwyższych standardów literatury dla dzieci , wyznaczonych przez jego patronkę wybierało spośród 413 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie literackim i etycznym , które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży- taki tekst czytamy na wszystkich nagrodzonych książkach, które dotarły do nas.

A oto one:

  1. Witek Rafał- „Klub latających ciotek” opowiadający o przygodach Sonii i Emila bawiących na wsi u podstarzałych ciotek . To znakomita lektura , okazja do wspólnego śmiechu i wspólnych czytelniczych przeżyć.
  2. Orlińska Zuzanna- „ Ani słowa o Zosi!”- przygody Tosi ,jej mamy oraz nerwowej koleżanki, przeżywającej miłosne zauroczenie i wpadającej na trop tajemniczej historii rodzinnej. Czytelnik tarza się ze śmiechu!
  3. Ryrych Katarzyna- „ O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych”- historia dwóch braci opowiedziana przez młodszego z nich , gdyż zamieniają się i co z tego wynika …
  4. Beręsewicz Paweł- „ Noskawery”- to zabawna opowieść o modzie i jej uleganiu, a czy Zuzia również temu się podda?…
  5. Kosmowska Barbara- „Sezon na zielone kasztany”- wiele historii i odpowiedzi wyczytasz z tej książki młody czytelniku. Czy warto być fizią kartoflanką? I czemu tak wiele zależy od jednej czekoladowej krówki?.
  6. Bąkiewicz Grażyna – „ Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia”- niesamowita opowieść o dzielnym chłopcu i jego niezwykłej babci.
  7. Majchrzak Beata – Opowieść o Błękitnym Psie czyli o rzeczach trudnych dla dzieci”- poruszające historie o dzieciach takich jak ty…i niezwykłym Błękitnym Psie.
  8. Szczygielski Marcin -” Arka czasu”- niezwykła narracja, historia 9-letniego Rafała , który za sprawą powieści „ Wehikuł czasu ” H.G.Wellsa przenosi się na ulice okupowanej Warszawy.