[wpa_toolbar]

Biblioteka ciągle w grze

Data Publikacji: 09.05.2012
Udostępnij:

„Biblioteka ciągle w grze” – hasło na maj

My bibliotekarze cytujemy słowa Jana Pawła II

„Biblioteka jest instytucją, która swym istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które czlo9wiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego”.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że Polacy nie czytają nasza biblioteka codziennie jest pełna dzieci i dorosłych czytelników. Dlatego wcale nas nie dziwi wybór hasła, które brzmi: „Biblioteka ciągle w grze”, nawiązująca w sposób oczywisty do najważniejszego turnieju piłkarskiego EURO 2012.

A my sami bibliotekarze czujemy, że jesteśmy w grze i to nie na spalonym. Prowadzone ostatnio dyskusje wielkie ogólnopolskie kampanie, udział znanych aktorów wzbudzają zainteresowanie bibliotekami.

A hasło Tygodnia Bibliotek w 2012 roku pozwoli w różnych formach pokazać pozytywne strony bibliotek. A z piłkarskiego boiska warto na grunt codziennego życia przenieść zasady fair play oraz smak zwycięstwa strzelanych goli.

Już tradycyjnie w maju jest wiele atrakcji w bibliotece:

  • odbędzie się XIV Konkurs Ortograficzny,
  • zostaną wręczane nagrody – dyplomy oraz kosz słodkości dla Najbardziej Oczytanego Małolata
  • ogłoszony zostanie konkurs plastyczno techniczny na portret „Mojego przyjaciela – zwierzaka”, gdyż zgłoszone zostały zastrzeżenia od dzieci po konkursie „Portret Kota”, że są pieski, chomiki, króliki, które też powinny mieć swój konkurs na portret.
  • Planujemy II spotkanie z cyklu Książka i Kawa w ramach Dyskusyjnego Klubu Książek
  • 31 maja spotkanie z Panem Tik -Takiem