[wpa_toolbar]

Bajki z mchu i paproci – słuchały dzieci z grupy Kasztanowej

Data Publikacji: 23.01.2020
Udostępnij:

17.01.2010 pierwsze zajęcia w Nowym Roku odbyły się dla dzieci z grupy Kasztanowej, zaprosiliśmy panią Radną a zarazem babcię Aleksandrę Kasprzak (niebawem jest przecież święto Babci), która przeczytała opowiadanie o skrzatach.

„W chatce była izba, a w tej izbie spały dwa skrzaty. Ten co był przykryty pierzyną w czerwono- białe prążki nazywał się Żwirek, a na tego pod pierzyną w prążki niebiesko -białe mówiono Muchomorek. Można też powiedzieć inaczej : Żwirek był chudy, a Muchomorek raczej gruby.”

Następnie dzieci miały za zadanie z trzech różnej wielkości kółek,wykleić postać Bałwanka. Bałwanek powstawał na czarnej kartce, ustaliliśmy, że kółka będą ułożone od największego do najmniejszego (to nie było dla wszystkich tak oczywiste).następnie do bałwanka dzieci przyklejały mięciutką i białą watę. Wata była użyta także jako śnieg spadający z nieba.

Po zajęciach plastycznych i umyciu rąk przypomnieliśmy dzieci zasady korzystania z księgozbioru i o tym jak należy obchodzić się z książką, wtedy też dzieci mogły samodzielnie sięgać po książki z półek.
Wizytę zakończyło zaproszenie dzieci do skorzystania z akcji „Z książka na start”. Dzieci zostały również poczęstowane przez panią radną mandarynkami, które zjedzą już w przedszkolu.